155 закарпатців планують призвати на строкову військову службу

1453710126_11Під час чергового призову на строкову службу в Збройні сили, Державну спеціальну службу транспорту та Національну гвардію України в жовтні-листопаді планують закликати 10 460 осіб.

До Збройних сил підуть служити 6360 призовників, в НГУ — 3500, а в ДССТ — 600 чоловік, пише «112 канал».

Під призов потрапляють всі чоловіки, громадяни України, кому вже виповнилося 20 років і ще немає 27. Вони повинні бути придатними до військової служби за станом здоров’я і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

795907_1_w_590

Водночас відстрочка надається рішенням районної (міської) призовної комісії у разі, якщо призовники:

— непридатні за станом здоров’я;

— старші 27 років;

— вже виконували обов’язки служби у військовому резерві протягом термінів першого та другого контрактів;

— є батьками, рідними братами або сестрами тих, хто загинув, помер або став інвалідом під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

795907_2_w_590

Є призовники, які мають право на звільнення від призову, але можуть його не використовувати. Це, наприклад, особи, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах. Або ті, які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема із звільненням від відбування покарання.

Для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, — до 18 місяців.

Для осіб, які на момент призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти (спеціаліст або магістр), — до 12 місяців.

поділитись в соцмережах