14332967_1754234564830615_300925222650938177_nДень працівника лісу– cвято, на якез нетерпіннямчекали діти та доросліне тільки Хустчини, а й всього краю. Сьогодні складно уявити Закарпатську область без лісу та історії лісового господарства. Якщо Південна Україна – житниця України, тоЗахідна – лісова артерія, її національне багатство.

 

Свято відкрила урочиста колона з працівників Закарпатського УОЛМГ і лісгоспів, а також лісової охорони та мисливців, яка пройшлася парадним маршем під супровід оркестру площею  до головної сцени.

На святі також були присутні голова ГО «Агентство сприяння  сталому розвитку Карпатського регіону «Форза» Леся Лойко, народний депутат України від Закарпаття Валерій Лунченко, голова обласної ради Михайло Рівіс, міський голова Хуста Володимир Кащук, голови державних адміністрацій Назарій Павлій, Іштван Петрушка, Олександр ГорінтаВасиль Дем’янчук, голова обкому профспілки працівників лісового господарства Валерій Федурця та депутати обласної ради Ірина Мацепура, Мирослав Білецький та Василь Федурця, делегація Закарпатської універсальної товарно-сировинної біржи, представники дипломатичних установ та міжнародних делегацій.

У цьому році Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з державними лісгоспами та громадською організацією «Форза» вирішило провести свято у новому форматі.   Заходи відбуваються на декількох майданчиках в інтерактивному просторі. Це – перше святояке створеноне тількидля представників лісового господарства, але й для всіх мешканців області та її гостей.Аджез кожним роком  приїжджаючих  відпочивати на Закарпаття все більше і більше.

Святкування почалося у самісінькому центрі Хуста. Безліч містян і гостей із різних куточків Закарпаття та України, попри спеку, заздалегідь прийшли на прикрашену квітами, повітряними кулькамизеленого та білого кольорів площу, щоб побачити грандіозне дійство

Зі сцени поруч лунали чарівні нотки та мелодійний спів місцевих колективів. Святковий  концерт сприяв ще більшій насолоді від навколишнього дійства.

Свято працівників лісового господарства вдалося. Вонобуло цікавим та насиченим. Лісівники навчали дітей садити дерева, розпізнавати види дерев та їх плоди, розповідали  про лікарські рослини,  дарувалирізноманітніподарунки, навчали висаджувати дерева, виготовляти  шпаківні, сопілкитощо. Аніматори скрасили дитяче дозвілля – проводячи  ігри з шишками (годування «ведмежати», умільці –  проводили майстер-класи з виготовлення дерев’яних сувенірів). Біля фантастичнихта неймовірнояскравих фотозон теж було надзвичайно людно. Сподобався й дітлахамібудинок на дереві, вякому дозволялось  не тільки посидіти але й відчути себе справжнім стражем лісу.

Громадськість та представники  мас-медіа повинні побачити, дізнатись та зрозуміти, чим  займаються люди у зелених формах. Ліс – це нашежиття! Хочеться, щоб цей фест став доброю традицією  та став поштовхом длязалучення   до лав лісівників якомога більше людей.  Нам необхідно

пам’ятати  одне просте, але актуальне гасло: Любити ліс – це значить поважати себе!

поділитись в соцмережах