лісничий Юрій Іваник
лісничий Юрій Іваник

У Волосянківському лісництві ДП “Великоберезнянське ЛГ” функціонує унікальний розсадник посадкового матеріалу. У цьому розсадику ростуть різноманітні види дерев. Більш детально про його роботу розповів лісничий Юрій Іваник.

“Лісовідновлення – це одне з основних завдань лісників Великоберезнянського лісгоспу. Певні обсяги лісу губляться під час пожеж, різних природних катаклізмів, антропогенного впливу. Професіоналам важливо зробити все можливе, щоб частка цінних лісів не падала, а суспільству – зміцнити у свідомості необхідність дбайливого ставлення до лісу, турботу про нього. Ми щодня працюємо над тим, щоб Закарпаття й надалі було “зеленим серцем” України. Ось сьогодні ми пересадили сіянці вирощені в перліті з насіння породи ялини канадської, на завтра теж є певний план роботи”, – зазначив лісничий Юрій Іваник.
Крім вирощування основних лісоутворючих порід ялиці білої, ясена, явора, силами працівників Волосянківського лісництва вирощуються інтродуценти, а саме: модрина японська, лібоцедрус, дугласія мензісія, ялиця бальзамічна голуба, сосна кедрова корейська, сосна румелійська та ялина колюча голуба.
Дані породи дерев є унікальними, оскільки не поширені в Закарпатті. Завезені вони з Нової Зеландії, Північної Америки, Японії, Кореї. Лісівники постійно розширюють “географію” дерев.
“З кожним роком ми намагаємося висаджувати нові види дерев, адже унікальні кліматичні умови і географічне розташування лісів Закарпаття дозволяють розводити найрізноманітніші види саджанців. А потім деякі з них можна вводити в наші посадки при створенні лісових культур або з них створювати чисті плантації,” – додав лісничий Волосянківського лісництва.

поділитись в соцмережах