33813-aНещодавно українськими, у тому числі і закарпатськими, ЗМІ прокотилася інформація, яка викликала справжній шок у суспільства і спричинила чималий резонанс.

Йшлося про те, як користуючись довірою зневірених батьків, угорські медичні заклади беруться за лікування українських дітей, поповнюючи ними угорські цвинтарі. Звісно, про повернення коштів нещасним батькам мови не йде. Як приклад подавалася історія родини Стасюк, яка, буцімто, їхала в Угорщину, аби вилікувати доньку, але так і не змогла цього зробити. Щоправда, вирішила говорити про це тільки через два роки після того, як хворої дівчинки не стало.

Поштовх дав сюжет ТСН.

Однак, за твердженням угорських ЗМІ, зокрема авторитетної http://www.origo.huсправа полягає зовсім у іншому. Не слід забувати, що Угорщина входить до п’ятірки найкращих у світі країн за рівнем надання медичних послуг, а ціни тут нижчі, ніж у Ізраїлі чи Німечччині, тож саме сюди їдуть переважно не надто забезпечені українці. Окрім того, саме угорські лікарі часто беруться за найскладніші випадки, навіть такі, які їхні колеги із інших країн вважають безнадійними. Тож за такої ситуації вищий і відсоток летальності.

Історія сім’ї Стасюк подана так, що складається враження про організовану «угорську лікарську мафію». Також до сюжету потрапив відомий Hungarian Medical Center.

Директор цієї установи, Баан Іштван, стверджує, що жодного слова правди в українському сюжеті немає.

«Батьки дитини дійсно приїхали за адресою, однак у них на фірмовому бланку була вказана адреса Дебреценського інституту, у якому, вони, до речі, не були. Окрім того, вони відмовилися платити за лікування дівчинки. Попри те, ми госпіталізували дитину з огляду на її критичний стан. Батьки усіляко ускладнювали обстеження дівчинки: пояснивши, що вони медики, і втручалися у роботу персоналу. Окрім того, вони вимагали окрему кімнату для своєї дитини, а потім зникли на кілька годин, залишивши доньку саму в лікарні. Через три дні дитина впала у кому, однак не дочекавшись покращення, батьки забрали її і на власному автомобілі поїхали додому».

Фото 2 - У війну за лікування українських маленьких важкохворих пацієнтів в Угорщині виявилися втягнуті наші ЗМІ (ФОТО, ВІДЕО)

Баан Іштван


Із цього заключення видно, що батьки самі забрали дитину із лікувальної установи додому

Також видання публікує документи, які підтверджують, що родина Стасюк таки була у лікарні у Мішкольці – саме тій, яку потім дивним чином перетворили у цвинтар, з чого, власне, і почав набирати обороти скандал.


Лікарняний лист із лікарні у Мішкольці


Дитяча клініка по вул.Пожежників

Також у публікації йдеться про погрози з боку батьків дівчинки, скарги у поліцію, візити з 1-2 відеокамерами. Контролюючі органи Угорщини, до речі, ніяких порушень у роботі медиків не знайшли.

Втім, самі угорські педіатри не виключають і спробу брудної конкуренції, бо «лікарський» бізнес – аж занадто прибуткова справа.

Бо інакше чим пояснити факт, що коментарі у сюжеті ТСН дає Косо Роберт, який є представником Euromed International Kft., що також займається лікуванням важкохворих українців за кордоном, зокрема, в Угорщині? До речі, у цій же організація (не дивно?) працює і батько померлої дитини – Тарас Стасюк.

Втім, хай угорські клініки розбираються між собою самі. Їм насправді є що ділити, тим більше що Gyermekgyógyászati Kliniká, Hungarian Medical Center. збираються відстоювати свої честь і гідність у суді.

Але питання, хто намагався налякати українців і налаштувати їх проти лікування за кордоном, так і залишається відкритим. Як і те, чи не забагато розвелося посередників, які користуються тим, що батьки готові віддати останнє, аби врятувати хвору дитину.

поділитись в соцмережах