Для купівлі землі, в тому числі лісових і сільськогосподарських угідь, громадянам країн, що не входять в Євросоюз необхідно отримувати дозвіл від МВС Польщі.

Українці в 2017 році стали лідерами у купівлі іноземцями землі у Польщі. На частку громадян України припав кожен другий дозвіл.

У Міністерстві внутрішніх справ і адміністрації Польщі відзначили, що 2017 року іноземці отримали 224 дозволи на придбання 270 земельних ділянок загальною площею майже 23 га. Для купівлі землі, в тому числі лісових і сільськогосподарських угідь, громадянам країн, що не входять в Євросоюз необхідно отримувати згоду в МВС Польщі. “Серед фізичних осіб зберігається зростання зацікавленості купівлею землі на території Польщі громадянами України.

У 2017 році вони отримали 134 дозволи, що становить майже 50% всіх дозволів на купівлю земельної нерухомості, які видані фізичним особам (у 2016 році – 47%)”, – повідомило польське міністерство.

Нагадаємо, в Україні на сьогоднішній день діє мораторій на купівлю та продаж сільськогосподарської землі.

Як повідомляв УНІАН, майже всі грошові перекази в Польщі роблять українські заробітчани. В цілому, за підсумками 2017 року, українці перерахували з Польщі в Україну суму, що дорівнює 3-4% українського ВВП. Також повідомлялося, що українці збільшили роздрібні витрати в Польщі до 7,7 млрд злотих ($2,1 млрд), що на 8% більше у порівнянні з 2016 роком.

 

джерело

поділитись в соцмережах