Національне законодавство має намір привести законодавство у відповідність до законодавства ЄС в частині усунення гендерних обмежень стосовно підземної роботи

C цією метою буде денонсована Конвенція Міжнародної організації праці про використання праці жінок на підземних роботах в шахтах будь-якого роду № 45. Президент вже зареєстрував у Верховній Раді законопроект про денонсацію цієї Конвенції під № 0185. Конвенція, схвалена в 1935 році (для УРСР вступила в силу в 1962 році і є чинною для України в порядку правонаступництва) забороняє використовувати на підземних роботах в шахтах жінок будь-якого віку, пише Юрліга.

При цьому Конвенція суперечить Директиві Ради ЄС про реалізацію принципу рівних можливостей і рівноправного ставлення до чоловіків і жінок в питаннях працевлаштування та зайнятості. Крім того, Суд Справедливості ЄС в 2005 році визнав дискримінаційним заборона використання праці жінок на підземних роботах в шахтах.

Держави-учасниці мають можливість денонсувати Конвенцію до 30 травня 2018 року. Надалі Конвенцію можна денонсувати після закінчення кожного 10-річного періоду.

Також в Парламенті зареєстровано законопроект № 8406 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» стосовно приведення національного законодавства у відповідність до законодавства ЄС в частині усунення гендерних обмежень для жінок з їх роботі з шкідливими і важкими умовами праці та на підземних роботах у зв’язку з денонсацією Конвенції.

Законопроектом запропоновано виключити з Кодексу законів про працю України статтю 174, яка встановлює заборону на застосування праці жінок на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами, а також на підземних роботах, крім нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню. Також не можна залучати жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Така ж норма буде виключена із Закону «Про охорону праці».

У разі прийняття Закон набере чинності з дня денонсацію Україною Конвенції (але не раніше дня його опублікування).

 

джерело

поділитись в соцмережах