Громадський діяч, юрист, політичний експерт, меценат, радник Голови ГО “Союз Юристів України” Святослава Піскуна Оксана Федоренко вважає політично вмотивованим і антиконституційним та незаконним затримання кандидата у президенти України, якого відмовилась реєструвати ЦВК, Тараса Костанчука.
«Затримання Констанчука Т.Д. відбулося із цілим рядом грубих порушень, які суперечать Конституції України, чинному законодавству та здоровому глузду. Це – суто політична акція, метою якої є усунення конкурента на цих президентських виборах, зухвале викрадення частини електорату, яка пітримує Тараса

Тарас Костанчук (позивний «Бішут» ): правозахисник, громадський діяч, меценат, командир штурмової групи батальйону «Донбас», голова ПП  «Партія Захисників України», голова ГО «Об`єднання учасників бойових дій «Сармат» та ін.
Тарас Костанчук (позивний «Бішут» ): правозахисник, громадський діяч, меценат, командир штурмової групи батальйону «Донбас», голова ПП «Партія Захисників України», голова ГО «Об`єднання учасників бойових дій «Сармат» та ін.

Костанчука», – повідомила Оксана Федоренко.
За її словами, підозра Костанчуку Т.Д. є незаконною, оскільки у ній відсутній сам склад злочину в його діях.
«Згідно підозри від 07.03.2019, виходячи з її змісту, вбачається перешкоджання Костанчуком Т.Д. та Іщенком О.А. вільному здійсненню виборчого права Тимошенко Ю.В. шляхом пропонування грошових коштів, тобто фактично підкупу. Проте, законом №1703 від 14.10.2014 були внесені зміни до КК України, в результаті яких у статті 157 у частині першій в абзаці першому слово «підкупом» виключено. Таким чином, фактично з 2014 року «підкуп» як спосіб вчинення злочину, передбаченого ст.157 КК України, був декриміналізований», – повідомила Федоренко.
Федоренко наголошує, що ГПУ та ДБР вважають, що Костанчук Т.Д. за попередньою змовою групи осіб вчинив злочин передбачений ч. 3 ст. 157 «перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права».
«Проте у зазначеній статті чітко вказані дії, які слід кваліфікувати як злочинні. Зокрема в законі написано, що перешкоджання діяльності суб’єктів виборчого процесу може вчинятись шляхом обману, примушування та можуть бути поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна або погрозою насильства чи знищення майна. Водночас, в заяві помічника Тимошенка немає жодної з перелічених дій. Тобто, немає складу злочину», – пояснює вона.
За словами Федоренко, перешкоджання – це дії, які ускладнюють або унеможливлюють діяльність суб’єкта виборчого процесу.
«Чи могла перешкоджати пропозиція Костанчука кандидату у президенти Юрію Тимошенку реалізовувати його права? Відповідь – ні. Навіть навпаки, пропозиція відкривала нові політичні перспективи, а саме – очолити політичну партію», – наголосила вона.
За словами Федоренко, за обставин відсутності складу злочину в діях Костанчука Т.Д. є незаконною ухвала слідчого судді Печерського суду Підпалого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як і будь-якого іншого.
«Це незаконне і антиконституційне ураження в політичних правах тисяч наших громадян, які поділяють погляди кандидата у президенти Костанчука Т.Д., сповідують принципи демократії – принципи свободи, рівності та братерства», – зазначає юрист.
«Сьогодні відбувається грубе порушення Конституції. Беж жодних підстав на очах мільйонів українців ми бачимо, як відбувається усунення неугодних Порошенку і його оточенню (очільнику ГПУ Юрію Луценку та директору ДБР Роману Трубі та ін.) лідерів (один із прикладів лідерів сьогодення: правозахисник, громадський діяч, меценат, командир штурмової групи батальйону «Донбас» (2014 р.), голова ПП «Партія Захисників України», голова ГО «Об`єднання учасників бойових дій «Сармат» Тарас Костанчук (позивний «Бішут»). Саме так прибрали ветерана АТО Віталія Олешка з позивним «Сармат», саме руками влади вбили Катерину Гандзюк.
Особливе занепокоєння викликає некомпетентність глави ГПУ Юрія Луценка, який на прес-конференції щодо так званого «злочину» Костанчука підтвердив, що не володіє елементарними знаннями українського законодавства.
Суди стали маріонетками у руках політичних еліт та виконують будь-яке замовлення верхівки. Обіцяємо, що ми доведемо цю справу до кінця, демонструючи прихильникам Тараса Костанчука, що правда на нашому боці», – додала Федоренко.

Джерело: Українські новини

поділитись в соцмережах