Учасник бойових дій, командир штурмової групи батальйону «Донбас», голова «Партії захисників України» Тарас Костанчук висловився щодо передвиборних кампаній кандидатів у президенти В. Зеленського та     П. Порошенка, наголосивши при цьому, що проти Володимира Зеленського в інтернеті розповсюджено багато брудних промороликів, про те, що він може бути недолугим головнокомандуючим.

«Зняли ролики, де штурмова група, підрозділ підбігає до захоплення у камуфляжі, у формі. Там чомусь знаходиться президент майбутній (Зеленський – ред.), і вони у нього питають: «Як будемо атакувати – кинемо гранати, чи будемо через двері заходити?». На що майбутній президент відповідає, що не знає, бо вміє лише жартувати. Мовляв не готовий», – розповідає Костанчук і додає, що у 2014 році, коли розпочалася військова агресія РФ, діючий головнокомандувач Петро Порошенко не віддавав жодного наказу, перебуваючи в аналогічній ситуації.

За словами Костанчука, над українськими бійцями знущаються, адже саме у Порошенка допустили трагедію у Дебальцевому та під Іловайськом, прийнявши «правильні» рішення.

«Я не бачив, ні у 2014 році, ні у 2015 році, щоб хтось із вищого командування нам розказував, як штурмувати приміщення. І що головнокомандувач Порошенко знає, як це робити: чи кидати гранати, чи забігати через вікна, двері… Поясність, що це за абсурд, що це за знущання над бійцями, як роблять свою роботу?», – зауважив Костанчук.

Також він додає, що українським бійцям не потрібен жоден головнокомандувач, який буде про це розповідати. Українські бійці мають знати про це самі, має бути відповідна підготовка

«Є інший ролик, який розповідає, що мовляв, Росія напала на Україну, відбувається засідання Радбезу і Зеленський не знає, що робити, бо у нього не має відповідної підготовки…», – зауважує Костанчук.

«Скажіть, а у Петра Олексійовича є відповідна підготовка? Він закінчував академії військові? Я так розумію, що, як головнокомандуючий, він прийняв «правильне» рішення, коли у нас стався Іловайський котел, у якому загинуло тисячі побратимів, коли у нас Дебальеве було, коли Савур могила… Тоді це були «правильні»рішення?», – запитує Костанчук.

Судячи із роликів, які ширяться інтернетом – додає Костанчук – ніякого відношення президент не має до таких рішень.

«Це цинічні брехуни, які спекулюють на темі, на якій взагалі спекулювати не можна», – зазначив Костанчук.

«Керівник Генерального штабу має приймати такі рішення і саме він повинен бути кваліфікований, однак у нас і він не знає, що робити у подібних випадках, судячи з того, що ми отримали в Іловайську, Дебальцевому та інших котлах. Тому не спекулюйте на тому, на чому ви не розбираєтесь», – підкреслив Костанчук.

Тарас Костанчук (позивний «Бішут»): правозахисник, громадський діяч, меценат, командир штурмової групи батальйону «Донбас», голова ПП «Партія Захисників України», голова ГО «Об`єднання учасників бойових дій «Сармат»
Тарас Костанчук (позивний «Бішут»): правозахисник, громадський діяч, меценат, командир штурмової групи батальйону «Донбас», голова ПП «Партія Захисників України», голова ГО «Об`єднання учасників бойових дій «Сармат»

При цьому командир штурмової групи батальйону «Донбас» зазначив, що Зеленському потрібно призначити на відповідні посади потрібних людей.

«Тих, кого він може – керівника СБУ, людину не з системи і готову на все, зняти генерального прокурора», – зазначая він.

На думку Костанчука, народ розуміє, що Зеленський сам по собі хороший менеджер, мільйонер, який зробив сам себе, і порядна людина.

«Покажи, хто за тобою, хто тобі допомагатиме робити. Які фахівці – мають бути чесні, порядні фахові люди – на керівника ГПУ, керівника СБУ тощо. Вони повинні бути фахівцями, але чесними. Негідники, які зараз при владі, теж фахові люди, розбираються в тому, що вони крадуть, як дерибанять тощо. Але повинні бути не просто фахові люди, а чесні. Все, йому повірять і він піде вперед», – підкреслив Костанчук.

Прес-служба ПП «Партія Захисників України»

поділитись в соцмережах