Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США сподівається до кінця квітня розпочати тести вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 з добровольцями. Нагадаємо коронавірус виявлений приблизно в 40 країнах.

Американська біотехнологічна компанія Moderna готує вакцину для боротьби скоронавірусом SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19, до клінічних випробувань на людях. Перші зразки вакцини спрямовані фахівцям Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), повідомило видання The Wall Street Journal.

Експерти NIAID розраховують до кінця квітня розпочати тести з двома десятками добровольців, заявив керівник інституту Ентоні С. Фаучи. Попередні результати випробувань можуть з’явитися в липні-серпні, проте сама вакцина може стати доступною не раніше наступного року через необхідність додаткових досліджень і роботи з регуляторами, додав Фаучи.

Китайські вчені оприлюднили нуклеотидную послідовність вірусу нового типу на початку січня. Це дозволило фахівцям у всьому світі почати роботу над створенням вакцини.

Компанія Moderna працює над створенням вакцин та медичних препаратів на основі матричної рибонуклеїнової кислоти. На даний момент фірма з десятирічною історією не вивела на ринок жодної вакцини або ліків.

З моменту спалаху в китайській провінції Хубей в кінці грудня 2019 року вірус проник вже в 41 країну і територію. Станом на 26 лютого в світі виявлена ​​приблизно 81 000 випадків зараження, майже 9000 хворих знаходяться у важкому стані. Понад 30 000 осіб одужали. Більш 2760 жителів планети померли через легеневого захворювання, викликаного вірусом.

Абсолютна більшість випадків захворювання і летальних випадків припадає на КНР (78 064 інфікованих, 2715 смертей). На другому місці слід Південна Корея (1146 інфекцій і 12 летальних результатів). В Європі на перше місце по поширенню коронавируса вийшла Італія (322 хворих і 11 померлих). У Німеччині зафіксовано 18 випадків зараження коронавірусів SARS-CoV-2.

поділитись в соцмережах