З 1 січня оператор газотранспортної системи (ГТС) вийшов з групи Нафтогаз і належить Магістральним газопроводам України, які в свою чергу належить Міністерству фінансів України.

“Сьогодні керівники АТ “Укртрансгаз” і АТ “Магістральні газопроводи України”(МГУ) підписали акт прийому-передачі, після чого ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” перейшов у володіння МГУ. У свою чергу Оператор ГТС України сьогодні ж окремим актом прийняв на баланс активи української ГТС від “Укртрансгазу”, – йдеться в повідомленні прес-служби НАК “Нафтогаз”.

Акт прийому-передачі містить більше 47 тисяч одиниць балансовою вартістю понад 32 млрд грн.

“Цей акт узгодили всі залучені до процесу анбандлінга ГТС боку – НАК “Нафтогаз України”, Фонд державного майна, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Міністерство фінансів, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища”, – відзначили в “Нафтогазі”.

Це був завершальний етап процесу відділення газотранспортної системи України від Нафтогазу. Таким чином, анбандлінг ГТС завершено вчасно, незалежний оператор почав самостійну діяльність.

поділитись в соцмережах