Для Сил спеціальних операцій ЗСУ було сформовано власну авіаційну ескадрилью, яку створили за стандартами НАТО. Перші тренувальні польоти очікуються 8 та 9 січня.

35-я змішана авіаційна ескадрилья сформована у Вінницькій області, розповіли у Міністерстві оборони України. 80% її складу – військові 456 бригади транспортної авіації. Підпорядковується ескадрилья 456 бригаді та командуванню Сил спеціальних операцій.

Тренування авіаескадрильї заплановані на 8 і 9 січня в рамках польотів 456 бригади. На озброєнні ескадрильї – вертольоти Мі-2, Мі-8, літаки Ан-26. Надалі, в її складі з’являться вертольоти Мі-24.

Раніше повідомлялося, що в 2019 році загін українських Сил спеціальних операцій в форматі Special Operation Task Group пройде сертифікацію і з 2020 року заступить на бойове чергування у складі підрозділів NATO Response Force.

Улітку 2019 року Сили спеціальних операцій ЗСУ першими серед інших видів військ досягли сумісності з НАТО і здобули сертифікацію Альянсу. Тоді ж Генштаб ЗСУ затвердив новий нарукавний знак командування сил спеціальних операцій (ССО). На ньому зображена голова вовка-перевертня зі стрілами у пащі і стилізований двозуб.

поділитись в соцмережах