Арешт до 8 років за жорстокість – Рада прийняла закон про ставлення до тварин

anoir_chafik_37957_650x41022 червня Верховна Рада внесла зміни до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин).

За законопроект №5119-1 у другому читанні та в цілому із технічними та юридичними правками проголосували 257 депутатів.

За знущання над тваринами з особливою жорстокістю, якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі або вчинені групою осіб, передбачене покарання позбавленням волі від п’яти до восьми років.

В цілому, законопроект визначає, що жорстоке поводження з тваринами – це знущання над ними, що завдало каліцтва або призвело до загибелі, вчинене із застосуванням  жорстоких  методів  або  з  хуліганських мотивів,  а  також нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів.Якщо воно призвело до мук тварини чи каліцтва, кривдника можуть покарати штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Знущання над хребетними тваринами із застосуванням жорстоких методів, а також нацьковування тварин одна на одну каратимуться арештом до шести місяців або обмеженням волі на терміном до трьох років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, караються обмеженням волі від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий термін.

поділитись в соцмережах