Безвіз: розкрито нові схеми заробітку на кордоні

1499245928_a776b7670b04ab617a1c75fbf956a517d517854cСтало відомо, які нові схеми запрацювали на українському кордоні після вступу в силу безвізового режиму з Євросоюзом

Так, жителі прикордонних сіл в Україні стали набагато частіше отримувати пропозиції про “безвізові” заробітки в Польщі, які тепер нібито стали абсолютно легальними.

«У Польщі пропонують збирати полуницю на прикордонних фермах. В принципі, жителі 30-кілометрової прикордонної зони і раніше вільно ходили туди, але тепер поляки запрошують нас на більш серйозні підробітки. Ми можемо поїхати туди на тиждень, не повертаючись до вечора додому, як раніше. Скільки платять, я не знаю, але бажаючі точно є», – розповідають жителі містечка Устилуг у Волинській області.

Також істотно зросла кількість тих, хто займається торгівлею місць у чергах на проходження кордону. Про нову схему розповів один з водіїв.

“Під’їжджаєте о третій годині ночі, стаєте в чергу, а вам кажуть інші водії, що стоять вже майже добу і вони тільки дев’яності. Підходить прикордонник і на папірці пише «300»- даєш 300 грн і заїжджаєш”, – пояснив він.

Відзначається, що у зв’язку з напливом українських туристів, розцінки за перетин кордону без черги також істотно зросли. У залежності від дня тижня і часу доби “плата” може становити до тисячі гривень з людини або машини.

Як гриби після дощу біля угорського та словацького кордонів з’являються фірми, які прямо на місці займаються оформленням страховки на машину, медичної страховки, обмінюють валюту. Попит на ці послуги надзвичайно високий через те, що все більше українців обирають автомобільну подорож по Європі.

джерело

поділитись в соцмережах