Безвізовий режим можуть зробити платним. Пропонують збирати по $14 за кожний в’їзд до ЄС

vizater_145381743482

Європейська комісія готує пропозицію щодо впровадження «європейської ESTA» – системи, яка, в разі схвалення країнами-членами і Європарламентом, має зобов’язати мандрівників у ЄС із країн, що мають безвізовий режим, отримувати дозвіл на в’їзд і платити за нього 14 доларів.

Про це повідомляє EurActiv з посиланням на власні джерела в ЄС.

«Париж і Берлін наполягають на створенні схеми, яка дасть змогу ввести загальноєвропейську систему отримання дозволів для мандрівників, які бажають в’їхати на територію ЄС», – йдеться в повідомленні.

За інформацією джерел видання, у разі створення такої системи мандрівники в ЄС із країн, яким не потрібні візи, будуть зобов’язані подати заявку онлайн і заплатити за дозвіл 14 доларів.

Наразі відомо, що законодавчу ініціативу запропонують восени, імовірно, в листопаді.

Ініціатива виникла на тлі підвищеної стурбованості через безпеку після терактів у Парижі в листопаді минулого року і подальших вибухів у Брюсселі в березні.

За словами міністра внутрішніх справ Франції Бернара Казнева, «Європейська ESTA» поширюватиметься на осіб, які не зобов’язані отримувати візи для в’їзду на територію ЄС, наприклад громадян США.

Казнев зазначив, що європейську систему має бути побудовано за зразком електронної системи авторизації подорожей (ESTA) США (автоматизована система, яка видає дозволи на подорожі територією США). Такі схеми існують також у Канаді й Австралії.

«Цю ідею було вперше висловлено в червні, коли комісари ЄС Дімітріс Аврамопулос і Франс Тіммерманс презентували низку пропозицій щодо лібералізації візового режиму для Грузії, України, Косова, Туреччини», – зазначає видання.

EurActiv нагадує, що 2011 року консалтингова фірма PwC провела дослідження для ЄК і запропонувала кілька можливих варіантів введення «європейської ESTA».

«Ми, звичайно, схвалюємо (франко-німецьку пропозицію)», – зазначила речниця Єврокомісії Наташа Берто в коментарі виданню.

«Тому ми оголосили в червні, що робитимемо пропозицію цієї осені», – додала вона.

Як відомо, останні теракти в Європі змусили країни ЄС шукати нові підходи до боротьби з тероризмом.

Джерело: Форбс

поділитись в соцмережах