Блокування російських соцмереж та сервісів не підтримує 53% українців — опитування

1497164158-2147Блокування російських соціальних мереж та сервісів підтримують 28% українців, тоді як 53% виступають проти. Про це йдеться у презентованих під час прес-конференції в Києві результатах загальнонаціонального опитування населення України, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Згідно з результатами дослідження, лише у Західному регіоні дещо переважає підтримка блокування російських сайтів та сервісів (підтримують 40%, не підтримують 35%). У всіх інших регіонах негативне ставлення істотно переважає: у Центральному регіоні підтримують блокування сайтів та сервісів 20%, не підтримують 55%, а у Південному регіоні, відповідно, — 6% та 67%, у Східному, — 15% та 61%. «Негативне ставлення до блокування російських сайтів та мереж здебільшого пояснюється тим, що ними користувалася значна частина населення: соціальною мережею «ВКонтакте» — 41%, мережею «Одноклассники» — 41%, інтернет-порталом «Яндекс» — 29%, поштовим сервісом Mail.ru — 21,5%», — йдеться у дослідженні.

Водночас, не користувалися жодними з російських мереж і сервісів 39% населення, причому, серед молоді до 30 років — лише 8%. «У соціальній мережі «ВКонтакте» перебували 79% української молоді», — зазначили соціологи. Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центром Разумкова з 9 по 13 червня.

Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки — 2,3%. Читайте також Порошенко відхилив петицію про скасування заборони Вконтакте Як повідомляв УНІАН, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, згідно з яким в Україні буде заблоковано доступ до російських соціальних мереж «ВКонтакте», «Одноклассники», ресурсів Yandex, Mail.ru, а також заборонено використання бухгалтерського програмного продукту 1С. Механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в Інтернеті та заборони використання бухгалтерського програмного продукту 1С доручено відпрацювати Кабінету міністрів та СБУ за участю Нацбанку. Указ про блокування російських веб-ресурсів та соціальних мереж набув чинності 17 травня.

джерело

поділитись в соцмережах