Через масовий виїзд за кордон, інвестори вже возять на Закарпаття працівників з Хмельниччини

Про ситуацію із трудовою та звичайною міграцією українців розповів прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік під час перебування у Вінниці.

– На сьогодні дозвіл на постійне проживання отримали 250 тисяч українців. Також багато українців працює за кордоном. Якщо так буде далі продовжуватись, то через кілька років тут не буде кому працювати, – занепокоєний він. – Адже подекуди вже склалась ситуація, коли працездатне населення масово виїжджає за кордон на заробітки. Наприклад, в Закарпатську область інвестори привозять працівників з Хмельницької області. В понеділок зранку приїжджає цілий автобус, а у п’ятницю ввечері всі їдуть додому.

На думку європейського експерта, стримати трудову міграцію зможе суттєве підвищення зарплат в Україні. І згадує приклад Польщі та Литви. Саме мешканці цих країн зараз повертаються на батьківщину, тому що там зросли зарплати.

904– Разом з тим існує статистика, що 65 відсотків українців ніколи не виїжджали за межі своєї області , — продовжує Давід Стулік. – І у зв’язку з тим, що українці найбільше довіряють своїм родичам, добре, що мешканці Дніпра, Харкова, Запоріжжя та інших міст змогли побачити на власні очі життя в країнах ЄС. І потім розповісти своїм рідним та знайомим, що в Євросоюзі все зовсім не так, як їм змальовували картинку.

Наразі дуже багато міст на Сході ми відновлюємо за кошти ЄС. І там питають: «А чому ви це робите?» — «Хочемо допомогти» — «А ви ж хочете зробити з нас сировинний додаток і забрати землю» — «Ми хочемо, щоб ви купували наші товари, і для цього стали більш заможними. Щоб були гарними сусідами. Вам же неприємно жити із сусідом, який п’є і жінку б’є? Ми також хочемо, щоб наші сусіди були добрими».

І для виїзду за кордон найбільшою перешкодою був не візовий режим, а бідність, говорить прес-аташе. – На жаль, вона залишається. Хоча останнім часом бачимо зростання середньої заробітної плати в Україні.

поділитись в соцмережах