Чому майже все м’ясо в Україні небезпечне для життя

Найбільш актуальною інформація є для мешканців міст.

90% українських ферм використовують при вирощуванні тварин антибіотики, які небезпечні для людини. Вони є в курятині, свинині, яловичині, в м’ясі індика і кролика. Це стало частиною промислового і навіть домашнього вирощування тварин, повідомляє ТСН.

Відзначається, що кожні чотири дні в Україні помирає одна дитина від пневмонії, яку неможливо вилікувати. При цьому боротися із захворюванням стає все складніше. Проблема в тому, що тваринам дають ті ж препарати, що й людям. Тільки вони дешевші. На відміну від західних країн в Україні вони є у вільному доступі.

“На підприємствах антибіотики дають системно для профілактики хвороб і швидкого зростання. Виявляється, пеніцилін прискорює ріст тварин до 30% по масі. І тепер він, який свого часу став дивом і порятунком людства, на людей не діє. Навіть звичайне загноєння при подряпинах може стати смертельним. Ще в 2009 році в Європі стали масово вивчати, що призводить до появи таких бактерій, на які не діють ліки. Виявилося, що це їжа, зокрема м’ясо “, – пише видання.

Відзначається, що Госпотребслужба має перелік 30 антибіотиків, для яких визначені граничні концентрації. Однак обов’язкової перевірки немає. Є тільки план держмоніторингу, яким займається Інститут лабораторної діагностики.

“Здаються антибіотики, згідно з обов’язковим мінімального переліку. Це тетрациклінова група і цінбацітрацін”, – розповів Юрій Силаєв, завідувач відділом організації моніторингових досліджень НДІ лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. За його словами, результати є секретом, а, якщо будуть знайдені перевищені норми, то виробник повинен відкликати партію продукції, заплатити штраф.

“Таким чином, ця бюджетна структура замість того, щоб рятувати українців або хоча б інформувати – непогано заробляє на цих аналізах. Дослідити шматок на один антибіотик коштує кілька тисяч гривень. Якщо їх близько 30, то це вже тисячі гривень, а головне – їх все одно не знайдуть, адже виробники в курсі, які 30 антибіотиків тут здатні знайти. На ринку існують кілька сотень “, – підсумували журналісти.

джерело

поділитись в соцмережах