Чому сьогодні не варто варити борщ, голитися і дивитися в дзеркало

ivan_hrestytelСьогодні Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Івана або як кажуть у народі – Усікновення, Всічення, Головосік.

Згідно з Новим Заповітом, цього дня було страчено Пророка і Хрестителя Господнього Івана, нагадує Укрінформ.

єСталося це під час святкування дня народження правителя Галилеї Ірода Антипи. Його пасербиця Саломея – дочка дружини Іродіади, танцювала перед гостями свята і так догодила вітчиму, що той пообіцяв дати їй усе що завгодно, навіть і половину свого царства.

Але дівчина, навчена матір’ю, яка дуже злилася на пророка за те, що той указував їй на неправедне й розпусне життя, попросила у вітчима голову Івана Хрестителя. Той не зміг їй відмовити й наказав відтяти пророкові голову. Отримавши бажане, Саломея передала страшний подарунок матері. Ось така моторошна історія. За будь-яких часів правителі не любили правди і переймалися власним позитивним піаром.

У народі з Усікновенням пов’язаний ряд традицій. Зазвичай цього дня не працювали, особливо не сікли ножем чи сокирою будь-який круглий овоч, що нагадує голову, — капусту, буряк, картоплю. Їли лише пісні страви, а дехто взагалі говів.

У давнину це був єдиний день, коли остерігалися варити борщ. Також не бажано було стригтися, голитися, дивитися в люстерко. Поліщуки на Усікновення збиралися на полювання вовків, а народні травники збирали останній цвіт святоянівського зілля. Його настоювали на горілці й використовували протягом року як одне з найпомічніших ліків від багатьох недуг.

поділитись в соцмережах