Держбюджет на 2017 рік передбачає фінансування 10 пріоритетних сфер

b775ab006231319d9d311f6f0ef1bfa54b8da1e3Ухвалений Державний бюджет на 2017 рік відрізняється тим, що його прийняття відбулося в рамках встановлених законодавством термінів, а не “під ялинку”, а також тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування.

Так прокоментували ухвалення головного фінансового документа країни у Міністерстві фінансів.
«21 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект Державного бюджету на 2017 рік. За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів. Цьогоріч вперше за багато років були дотримані усі норми бюджетного законодавства — проект держбюджету був вчасно схвалений урядом та внесений на розгляд парламенту. Це дало достатньо часу народним депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом. Відповідно, це сприяло відновленню практики прийняття бюджету в рамках встановлених законодавством термінів, а не «під ялинку», — зазначили у Мінфіні.
У відомстві наголосили, що при розробці бюджету на 2017 рік Мінфін змінив підходи до бюджетування — «вперше бюджет формувався не від видатків чи побажань, а від доходів та реальних можливостей». «За основу був закладений принцип — бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами. Завдяки цьому вдалось розробити чесний, реалістичний і відповідальний бюджет-2017 — з ефективним використанням бюджетних коштів та забезпеченням при цьому основних потреб громадян. Це також дасть можливість отримати заплановані надходження, не створюючи тиск на бізнес, а навпаки — стимулюючи економічний розвиток», — додали у міністерстві.
При цьому, підкреслили у Мінфіні, прогноз доходів бюджету «було перевірено та підтверджено незалежними експертами та представниками громадянського суспільства». «Це вперше зробило процес бюджетування справді прозорим», — вказали у відомстві.
«Ухвалений Бюджет-2017 відрізняється також тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування. Це ключові напрями системних реформ країни, серед яких — обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, дипломатія, АПК, інфраструктура, енергоефективність, культура і децентралізація», — зауважили у Мінфіні.
У міністерстві також нагадали, що ще одним нововведенням бюджету-2017 є значне підвищення соціальних стандартів: з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата зросте у 2 рази — до 3200 грн. «Вперше за роки незалежності розмір мінімальної зарплати зрівняється з визначеним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Жодний працівник, у тому числі у бюджетній сфері, не буде отримувати зарплату нижче цього рівня», — повідомили у відомстві.
«У цьому бюджеті закладені важливі реформи, на які очікують люди. Ми вдячні парламенту за плідну співпрацю, конструктивний діалог та за підтримку головного кошторису країни», — зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.

поділитись в соцмережах