До кінця літа закарпатці повинні заплатити новий податок на нерухомість

016341402_30300-400x271До кінця літа в Україні потрібно заплатити податок за «зайву» нерухомість.

Заплатити потрібно як мінімум до кінця серпня, а платіжки повинні були прийти до першого липня. Інакше доведеться сплатити ще й штрафи, передають Українські новини.   

Як пише «Сегодня», якщо у власності знаходиться не вся квартира, то податок доведеться платити тільки на свою частину нерухомості. Наприклад, якщо є дві квартири площею по 100 квадратних метрів кожна, але у другій квартирі є право власності тільки на половину нерухомості, можна рахувати суму податку виходячи із загальної площі у 150 квадратів.

Якщо ж квартирою володіють дві особи, але при цьому у документі не зазначено, яка частина майна належать кожному з власників, платити доведеться одному із власників за всю квартиру. Але в Податковому кодексі зазначається, що таке можливо, якщо власники домовилися про те, хто буде платити. Інакше можна звернутися до суду і прийняти рішення, хто і в яких частках сплачує податок.

Об’єкт оподаткування – житлові та нежитлові приміщення, у тому числі їх частка. Згідно із законом, платити потрібно і за гаражі, прибудови та сараї. Однак, ставку податку для нежитлової нерухомості (як і для житлової) визначає місцева влада. Зараз законом встановлено: ставка податку повинна коливатися від 0 до 1,5% від мінімальної зарплати. При тому більшість місцевих рад для нежитлових приміщень встановили нульову ставку для фізичних осіб.

Найлегше – дочекатися платіжки. Там повинна бути вказана площа і сума. Якщо у власності, наприклад, є дві квартири загальною площею 200 квадратів, але платіжка все одно не прийшла, варто звернутися в місцеву «податкову». Можливо, платіжка просто загубилася. Як пояснюють в ДФС, платіжки повинні були прийти до першого липня.

Крім того, можна самому порахувати, скільки доведеться заплатити. Податок повинні стягувати на квартири площею не менше 60 квадратів і на будинки площею від 120 квадратних метрів. Якщо у власності будинок та квартира – податок стягується при загальній площі не менше 180 квадратів. При цьому потрібно платити за кожен «зайвий» квадрат понад норму. Місцева влада може збільшувати норму, наприклад, стягувати податок із квартир площею не від 60, а від 80 квадратів.

Кожен «зайвий» квадратний метр коштує не більше 1,5% від мінімальної зарплати станом на перше січня минулого року. 2016 рік почався з мінімалкою 1378 гривень. Таким чином, цього року за кожен квадрат площі понад норму потрібно заплатити від 0 до 20,67 гривні.

Через зростання мінімальної зарплати наступного року доведеться платити більший податок за цей рік, і тоді кожен зайвий квадратний метр буде коштувати від 0 до 48 гривень.

Якщо не сплатити квитанцію до вересня, то за перший місяць протермінування доведеться заплатити +10% від суми податку, за другий місяць +20% від суми податку.

поділитись в соцмережах