Голова ОДА привітав угорців із річницею національно-визвольної боротьби 1703 – 1711 років

03 (1)Голова ОДА взяв участь в урочистостях, присвячених річниці Національно-визвольної війни угорського народу початку 18 століття. Захід відбувся в неділю (16.07) на українсько-угорському кордоні в смт Вилок біля пам’ятного знаку Турулу, з угорського боку в ньому взяла участь делегація у складі голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Оскара Шестака, віце-спікера парламенту Угорщини Іштвана Йокоба, представників Офісу уповноваженого уряду за співпрацю Закарпаття та Саболч-Сатмар-Березької області.

У національно-визвольній боротьбі проти панування австрійської династії Габсбургів, яка почалася на початку 18 ст. на території теперішнього Закарпаття, брали участь представники багатьох національностей, що населяли Австрійську імперію, в тому числі угорці, русини, словаки. Голова ОДА відзначив це в своїй вітальній промові:

– Історія тих подій свідчить про те, що в нашому краї завжди проживали люди, які свободу й демократичні ідеали цінували понад усе. Сьогодні наш багатонаціональний край є прикладом толерантного співжиття понад 100 національностей. Ми пам’ятаємо, що в нас – спільна історія й спільна відповідальність за теперішнє і майбутнє. Тому спільне відзначення історичних подій ще раз підтверджує безальтернативну цінність міжетнічного порозуміння.

Захід почався з Гімну України, а початок і закінчення своєї промови Г.Москаль виголосив угорською мовою, чим викликав тривалі оплески присутніх.

До речі, минулого року в рамках виконання закону «про декомунізацію» голова ОДА увічнив пам’ять визначних представників національно-визвольної боротьби угорців початку 18 ст. Так, одна з вулиць у с.Шаланки (Виноградівський район) перейменована на честь куруців, у с.Вари (Берегівський район) – на честь Ференца Ракоці, а також на честь Ілони Зріні.

01 (1) 02 (1) 03 (1) 04 (1)

 

поділитись в соцмережах