Мін’юст запустив електронний реєстр боржників за комунальні послуги

uuВ Україні протягом кількох найближчих місяців суттєво зросте курс долара, що викликано необхідністю погашення кредитів, а також сезонним фактором на валютному ринку.

За прогнозами фінансових експертів, найскладнішим періодом для гривні стане січень та лютий. Саме у ці місяці спостерігатиметься найвище коливання курсу. Зокрема, в обмінниках долар коштуватиме у межах 28,5-29 гривень.

У першу чергу на ситуацію вплине боргове зобов’язання перед МВФ – найближчим часом Україна повинна погасити 800 мільйонів доларів. Навіть надання нового траншу не змінить фінансового становища, адже він піде на часткову виплату за попередні кредити.

Втім, якщо в НБУ для погашення боргу скористаються золотовалютним резервом, то курс очікується у межах 27 гривень, але якщо фінустанова купуватиме валюту на ринку, то долар коштуватиме близько 28,5-30 гривень.

Короткочасне явище сезонного підвищення також може вплинути на падіння гривні – за один долар у такому випадку доведеться викласти від 28,5 до 29 гривень. Але експерти заспокоюють – це тільки тимчасове підвищення, за кілька місяців ситуація може стабілізуватися.

Виходячи із досліджень аналітиків, фахівці стверджують, що середній курс іноземної валюти на 2017 рік утримається в межах 28-28,5 гривень.

джерело

поділитись в соцмережах