Митники не пускають в країну українців на авто з литовськими номерами. З водіїв запитують трудовий договір, завірений біржею праці Литви

Така вимога набула чинності 17 травня. Як відомо, справа в тому, що часто українці ввозять авто на єврономерах, реєструючи машину на іноземну компанію. Фірма оформляє покупцеві довіреність на водіння, вказуючи українця своїм співробітником.

Б / в машини ввозять в обхід закону – так дешевше. Ford Fiesta 2006 року в Литві можна купити за 1500 євро. Законно розмитнити такий автомобіль не можна – він старше 2010 року.

В Україні такий же Ford Fiesta коштує 4800 євро. Тому українці готові доплатити фіктивній фірмі 1000 євро, а не купувати авто новіше і дорожче.

Зараз в країні більше 425 тис. авто з іноземною реєстрацією. Більше половини з них знаходяться в країні незаконно – і це тільки за офіційними даними. Активісти називають цифру в рази більше – півтора мільйона авто на єврономерах.

Оформлений як працівник – покажи трудовий договір

“Нас не пускали через договір. Вимагали трудовий договір про те, що я працюю на фірму. Я показав довіреність, документи, що всі дозволи є, їзда по Євросоюзу, все з печатками”, – розповідає на камеру активісту “АвтоЄвроСили” чоловік за кермом автомобіля на литовських номерах.

Тепер українці, які возять машини, зареєстровані в Литві, повинні мати трудовий договір. Таке пояснення прикордонники отримали від Міністерства закордонних справ.

Якщо українець має довіреність від литовської компанії і користується її автомобілем – значить, він працевлаштований в цій фірмі, йдеться в листі, який показували прикордонники водіям. Тому такий українець повинен мати дозвіл на роботу в Литві і трудовий договір з компанією. Якщо документів немає, то машину можна не пропускати.

“Зазначена вимога набирає силу з 9 години 17.05.2018”, – йдеться в листі.

Офіційної інформації про нововведення немає. Поки про це свідчать фото листи і відео з пропускних пунктів від активістів. У прес-службі МЗС попросили час на відповідь.

Після початку затримок на кордоні до КПП почали під’їжджати активісти з юристами. Деяким автомобілям на литовській реєстрації вдалося проїхати. За словами активістів “АвтоЄвроСили”, лист не має юридичної сили, а інших документів водіям не пред’явили.

Як вирішити проблему з євробляхами

Вимагати трудовий договір – не допоможе, вважає Олег Назаренко, гендиректор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

Якщо закрити ввезення автомобілів псевдоспівробітникам фірм, стане більше псевдотранзитників – іноземців, які можуть приїжджати на автомобілі в Україні на рік. За словами Назаренка, існує 12 схем ввезення машин в обхід розмитнення. Закриють ці схеми – з’являться інші.

“Насправді для припинення ввезення авто без сплати податків треба просто істотно знизити податки на імпортні авто. Тоді українці перестануть платити за 900-1400 євро “бляхобізнесменам” за організацію ввезення блях, а краще заплатять ці ж гроші в бюджет. Але тоді організатори схем втратять доходи, тому вони зараз роблять все, щоб податки на автоімпорт були знижені”, – вважає Назаренко.

Але в парламенті поки не йде мова про зниження ставок податків на розмитнення авто. Замість цього Рада хоче зробити як в Молдові. Для цього пропонують дозволити українцям, які вже ввезли автомобілі на єврономерах, розмитнити машини за пільговим акцизом.Разом з тим депутати пропонують посилити правила ввезення авто для українців. Але поки обговорення цього законопроекту призупинилося.

За матеріалами :http://transkarpatia.net

поділитись в соцмережах