На Міжгірщині відбулися змагання на звання кращого «Лісоруб – 2016» (Відео)

В урочищі Перевал, що на Міжгірщині, відбулися змагання на звання кращого лісівника «Лісоруб – 2016»

В урочищі Перевал, що на Міжгірщині, відбулися змагання на звання кращого лісівника «Лісоруб – 2016»

Вразити своєю вправністю та позмагатися за звання найкращого та найвправнішого лісоруба з’їхалися представники всіх державних лісогосподарств області

 

Привітанням учасників команд та побажанням перемоги  голова обласної ОДА Генадій  Москаль урочисто дав «старт» змаганням.

Розміщені під відкритим небом стенди із завданнями для учасників – чудова нагода ознайомити гостей свята з повним комплексом щоденних робіт лісівників та ще раз наголосити на небезпеці, яка очікує їх на кожному кроці.

Загалом змагання покликані пропагувати важку та небезпечну працю лісорубів та працівників лісової галузі, які турбуються також про відновлюваність лісового генофонду Карпат.

Після офіційного відкриття стартувала валка лісу. Але як розповів начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга, сьогодні гості змогли побачити новий европейський рівень змагань

Лісозаготівля включає в себе три основні аспекти це й охорона природи та навколишнього середовища, соціальний, а також економічний аспекти.

Вирубка лісів найактуальніша тема сьогодення. Маючи на меті очистити почесну професію лісоруба учасники продемонстрували відшліфовані до дрібниць рухи на стендовій валці дерев, обрізці сучків, монтажу та заміні ланцюга бензопили, розкрижовці деревини та багатьох інших конкурсних завданнях.

Про стан лісозаготівлі на сьогоднішній день розповів головний лісівник області Валерій Мурга.

 

Безпека одна з найголовніших фахових вимог  лісоповальників – саме тому судді звертали першочергову увагу на наявність захисного спецодягу, сучасних знарядь праці та точність та швидкість рухів конкурсантів.

Про основні критерії визначення переможців повідомив головний суддя  Гоголюк Ярослав.

Електронний облік зрублених  дерев дає можливість зменшити «чорний» ринок в лісозаготівлі. Свою допомогу в комплексному обліку деревини запропонувала директор компанії «Лайтчбайхер Україна» Аделія Напіральська.

 

Святковий настрій відчувався навкруги. Спортивний дух змагань та мелодійність бензопил змусили задуматись журналіста про освоєння нової, щоправда зовсім не жіночої, професії та відчути насолоду.

 

Отже після масштабного видовища третє місце та винагороду в  сумі 1500грн отримала команда ДП «Виноградівське ЛГ», друге місце та винагороду в сумі 2000 грн дісталася працівникам ДП «В.Березнянське ЛГ». Переможцями змагань стала команда ДП «Міжгірське ЛГ» яка отримала почесне перше місце та винагороду в сумі 3000 грн.

Загалом жоден з учасників не залишився без заохочувального призу.

Дванадцятирічним досвідом та наполегливою працею завдячує своїй перемозі Сита Михайло – почесний переможець та лідер змагань.

 

Сподіваюсь, що дійство яке відбулося на Міжгірщині поверне почесну славу  лісорубів, та відродить в нашій пам’яті забуті імена Шубелки та Чуси, які прославили свою справу на весь світ.

поділитись в соцмережах