На Закарпатті представили проект «Стратегії Карпатського Єврорегіону 2020» (Відео)

160819134611Міжнародна група експертів завершила роботу над проектом «Стратегії Карпатського Єврорегіону 2020». Документ розробляли із залученням органів влади та самоврядування, а також партнерських організацій прикордонних регіонів України — Закарпатської та Івано-Франківської області, а також Словаччини, Угорщини та Румунії. Активну участь у розробці Стратегії брали, зокрема, Закарпатська обласна державна адміністрація та Закарпатська обласна рада.

 

Про це йшлося під час прес-конференції в Закарпатській ОДА, в якій взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Мікулін, керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської облради Юрій Гузинець, а також виконавці та експерти, які долучилися до розробки Стратегії.
За словами Віктора Мікуліна, завершення роботи і публікації проекту «Стратегії Карпатського Єврорегіону — 2020» на українській, угорській, словацькій, румунській та англійській мовах знаменує фінальний етап тривалого процесу експертного і громадського обговорення. До нього долучилися регіональні влади 19-ти прикордонних регіонів України, Угорщини, Словаччини, Румунії і Польщі. «Вперше ідея про необхідність розробки Стратегії Карпатського Єврорегіону в нових геополітичних умовах була висловлена на засіданні керівників регіональних влад країн-учасниць у 2010 році. На жаль, ця робота розпочалась лише у 2013 році й продовжується до нині», — зазначив В. Мікулін.
Як повідомив Юрій Гузинець, нещодавно керівний склад міжрегіональної Асоціації «Карпатський Єврорегіон» було переобрано. Він висловив сподівання, що це сприятиме більш активній співпраці на міжрегіональному рівні та залученню технічної допомоги Європейських країн. «Закарпатська облрада активно працює над залученням іноземних партнерів. Нині маємо підписані угоди про співробітництво з 14-ма регіонами країн Європи. Сподіваємось, що розроблена Стратегія  надасть ефективний поштовх для залучення грантових коштів міжнародної технічної допомоги до Закарпатської області. Обласна рада, зі свого боку, максимально сприятиме реалізації проектів, які включені до плану заходів Стратегії», — наголосив Ю. Гузинець.
Експерти від Закарпаття активно долучилися до розробки Стратегії, співпрацюючи як з українською, так і з міжнародною групою фахівців з 5-х країн, оскільки саме наша область є найбільш зацікавленим регіоном у реорганізації та успішній діяльності Карпатського Єврорегіону. На цьому наголосив Олег Лукша – експерт проекту «Стратегія Карпатського Єврорегіону 2020». За його словами, це перший повноцінно і експертно розроблений та консолідований документ. В ньому представлений план дій з  реалізації проектів стратегічного значення у вигляді погодженого переліку, що суттєво збільшує шанси на їх реалізацію.
Після завершального етапу обговорень і внесення пропозицій та корективів, розроблену Стратегію повинні ратифікувати та затвердити регіональні органи місцевого самоврядування 5-ти країн-учасниць Карпатського Єврорегіону. Відтак розроблятиметься   узгоджений план заходів з реалізації «Стратегії Карпатського Єврорегіону 2020».
Довідково: міжрегіональна Асоціація «Карпатський Єврорегіон» створена у 1993 році.  До її складу нині входять 19 прикордонних регіонів
5-ти країн: Угорщини, Словаччини, України, Польщі та Румунії з населенням близько 14  мільйонів громадян.

поділитись в соцмережах