Онучка вихідців із Закарпаття заспіває гімн США на інавгурації Трампа

p_175186_1_slidertop216-річна Джекі Іванко (Jackie Evancho) стане наймолодшою виконавицею державного гімну на інавгурації американського президента. Станеться це 20 січня 2017 року під час церемонії інавгурації Дональда Трампа.

 

— Я так хвилююсь. Це буде приголомшливо! І це велика честь дл
я мене — отримати можливість виступити перед президентом, — зізналася молода співачка в ефірі передачі Today Show на телеканалі NBC.

Джекі володіє унікальним голосом, його ще називають «золоте сопрано». Стала знаменитою після виступу на телепередачі «Америка має талант» (America’s Got Talent) у 9-річному віці. Починаючи з 2009 року випустила п’ять альбомів, серед них платиновий та золотий.

Добре відомо, що її пращури по лінії батька прибули колись в США із України або Словаччини. Але саме звідки — не знає ніхто. Ми спробували розібратися…

Прадід Джекі — Вілліям, народжений у 1887 році, прибув в Америку в 1910 році на хвилі еміграції. Вже там, у Пенсильванії, в нього та його дружини Марі народилося троє синів та донька. Всі вони записані як українці за національністю, за віросповіданням — католики. Один з них Джозеф — дідусь Джекі.

Звичайно, при прибутті до США більшість емігрантів змінювали свої імена, а подеколи й прізвища. Для зручності. Таким чином прізвище Іванчо, досить розповсюджене на Закарпатті, цілком можливо трансформувалось у Еванчо, а потім вже сталося читатися як Еванко чи Іванко.

Про це свідчить і архівний документ, який ми розшукали, де запис
ані всі члени родини і їхня національна приналежність. Зокрема перша літера прізвища досить не чітко прописана, тому й не надто зрозуміло це Е чи І.

— Так, я знаю, що у мене є слов’янські корені. Бабуся розповідала мені досить цікаву історію сім’ї: її бабуся була чи то австрійською, и то українською принцесою. Вона була дуже допитлива, оскільки багато читала. Дізнавшись з книг про таку велику країну, як Америка, вона вирішила за будь що побачити її. І врешті-решт ця мрія збулася. Так почалася історія прізвища Іванко на території Сполучених Штатів. Інших подробиць, на жаль, я не знаю…. — розповіла Джекі в одному з інтерв’ю.

Mukachevo.net

 

 

поділитись в соцмережах