Перевіряти тепер будуть всіх, хто взяв у держави хоч одну копійку

Стало відомо про нову реформу Міністерства фінансів – законопроект про верифікацію. Перевіряти збираються субсидиантов, пенсіонерів, безробітних — усіх, хто отримує якусь допомогу від держави.

Про це повідомляє видання «Обозреватель». Створити єдину інформаційну платформу, куди буде стікатися інформація з різних реєстрів, держвідомств – перше, що необхідно зробити для якісної верифікації, впевнені в міністерстві. Доступ до цієї платформи обмежать, що нібито забезпечить збереження персональних даних. Подібні бази інформації існують і в інших країнах, в Україні ж ще кілька років тому списки пільговиків велися на папері, а єдиної бази субсидиантов не існувало.
Якщо законопроект приймуть, інформація про кожному, хто звернувся за допомогою, потрапить на спеціальну платформу. Тут можна буде побачити все: відкриті банківські рахунки та залишки по них, інформацію про фактичне місце проживання, паспортні дані, ІПН, дані з податкової і інші відомості. Цю платформу поповнять даними з різних реєстрів. Зареєстрована машина або нерухомість, велика покупка – все це можна відстежити через реєстри або банківський рахунок.
Перевіряти будуть в три етапи: до того, як надати допомогу, під час отримання допомоги і після. Згідно з законопроектом, якщо, наприклад, субсидиант почав заробляти більше і втратив право на знижку, Міністерство фінансів має право ще три роки після цього стежити за ним. «Дозволяється верифікація інформації про реципієнтах, які не отримують допомогу на період до трьох років», – сказано в тексті законопроекту.
Як повідомляв раніше портал «Знай.uа» стали відомі попередні результати зустрічі Трампа і Меркель. Нагадаємо, передбачалося, що, крім інших злободенних проблем, лідери двох держав обговорять Україну.
За підсумками зустрічі Ангела Меркель повідомила журналістам, що США висловили свою готовність до участі вирішення проблеми російської агресії на Донбасі. Німеччина, в свою чергу, вітає розширення формату Мінських переговорів з боку Штатів.

поділитись в соцмережах