ПІД ШИРМОЮ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ: ЗМІ ПОЯСНИЛИ, ЩО НЕ ТАК З ВОДІЙСЬКИМИ ПРАВАМИ В УКРАЇНІ

prava-e1478540302613Україна не має обов’язків вводити нові версії європейських норм, це ж стосується і змін, що стосуються водійських посвідчень.

Зазначається, що підписавши Угоду про асоціацію, Україна взяла на себе зобов’язання наблизити законодавство з безпеки руху на дорогах до європейських стандартів. Про частини з них говориться у директиві 91/439 / ЄЕС про посвідчення водія.

З 19 січня 2013 року її замінили на базову директиву 2006/126, у яку останні зміни вносили у 2015 році (директива 2015/653). Але це сталося після узгодження тексту Угоди про асоціацію, а це свідчить про те, що зобов’язань вводити нові версії європейських норм в України немає.

У МВС, йдеться у матеріалі, вирішили імплементувати саме директиву 2006/126 — новішу версію. У цьому європейському документі рекомендується ввести посвідчення водія з чіпом — єдиного зразка для всіх країн-членів ЄС.

Також директива уточнює категорії механічних транспортних засобів і терміни дійсності водійських посвідчень відповідно до їхніх категорій. Але в Україні така класифікація досі не затверджена.

Наголошується, що навіть у країнах, які є членами ЄС, директива впроваджується тільки через національне законодавство.

Відносно терміну дії водійських посвідчень категорій AM, A1, A2, A, B, B1 і BE (умовно категорії «А» і «В»), то директива надає державі право самостійно визначити, чи потрібна перездача на отримання водійського посвідчення у цих категоріях і які критерії для поновлення водійського посвідчення.

Вимог перездавати іспити для продовження терміну дії посвідчення категорії «В» у документі немає.

Підтверджувати свої навички повинні тільки водії комерційних транспортних засобів усіх видів категорій «С» і «D».

Також у директиві зазначається, що термін дії водійського посвідчення категорій AM, A1, A2, A, B, B1 і BE (нинішні категорії «А» і «В») повинен складати 10-15 років у залежності від рішення країни, а для категорій C, CE, C1, C1E, D, DE, D1, D1E (категорії «С» і «D») — 5 років.

Для продовження терміну дії прав цих категорій, водії повинні надати докази фізичної і розумової придатності для керування транспортним засобом. Але ЄС не зобов’язує держави вимагати медичні довідки від водіїв категорій А та В.

джерело

поділитись в соцмережах