Планують відкрити новий пункт перетину кордону

konsul2В Ужгороді відбулася робоча зустріч між Генеральним консулом Словацької Республіки Янкою Буріановою та головою «Закарпатської обласної парторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Властою Негрею. На зустрічі обговорювали  питання облаштування нового контрольно-пропускного пункту на кордоні Словаччини та України у селі Палло Ужгородського району.

«У нас є пропозиція – відкрити новий автомобільний та залізничний пасажирський перехід для наших людей на базі КПП «Павлове» у напрямку міста Велькі Капушани. Відкриття нового переходу на кордоні розвантажить діючий КПП «Ужгород» на 20-30%, – відзначила Власта Негря. – І найголовніше, що це реальна потреба не тільки закарпатців, але й словаків. Менш ніж за два тижні ми зібрали понад 500 підписів під петицією.

Між нашими містами Ужгород та Кошиці є наявна залізнична гілка, яка на сьогодні використовується виключно для руху вантажних поїздів. У 2004 – 2005 роках на зазначеному маршруті за ініціативою Словацьких залізниць (ЖСР) разовим порядком призначалося курсування спецпоїздів для перевезення туристів до станцій Чоп, Батьово, Берегове та Мукачево.

Так само, чомусь не використовується автомобільна дорога на відрізку між селами Палло (Ужгородський район) та Матєвці (Кошицький край). А шкода, бо тоді ми змогли б відкрити додатково рух південною магістраллю від міста Велькі Капушани до обласного центру Кошиці».

Генеральний консул Словацької Республіки Янка Буріанова відзначила, що вже за тиждень 12-13 вересня 2016 року відбудеться засідання міжурядової комісії з транскордонної співпраці. «Облаштування пунктів пропуску стануть темою цієї зустрічі, і Вашу петицію передам прем’єр-міністру Словацької Республіки, а копію – організаторам засідання міжурядової комісії. Це дуже добра ініціатива, яка йде від людей, і політики обов’язково звернуть на неї увагу».

Також, незабаром у польській Криниці відбудеться міжнародний бізнес-форум, в якому візьмуть участь прем’єр-міністри України та Словаччини. Під час короткої зустрічі очільники українського та словацького урядів матимуть «нотатку» про ініціативу наших мешканців, запевнили у Генеральному консульстві.

Міжурядові переговори можуть тривати близько року. Далі ратифікація, виділення коштів на будівництво, «шенгенський контроль» — перевірка нового пункту, відкритого на кордоні з «шенгенською зоною». «І хоч це займе три роки – воно того варте», —  впевнена словацький консул.

На завершення зустрічі керівник Закарпатського УКРОПу Власта Негря передала Генеральному консулу Словацької Республіки в місті Ужгороді Янці Буріановій звернення про відкриття нового КПП «Павлове» з підписами 500 мешканців Закарпатської області.

Варто відзначити, що Українське об’єднання патріотів — УКРОП тримає руку на пульсі вирішення цього питання. Народного депутата України Тараса Батенка запросили на засідання Міжурядової українсько-словацької комісії з питань транскордонного співробітництва, що відбудеться 12-13 вересня у місті Києві для презентації ініціативи закарпатських укропівців.

поділитись в соцмережах