При оформленні авторизації ETIAS необхідно буде виконати наступне

Система ETIAS буде проста у використанні і дозволить заощадити час при подачі і обробці заяв, пишуть Новини Закарпаття.

При оформленні авторизації ETIAS необхідно буде виконати наступне:

Заповнити форму заяви
Заповнення заяви ETIAS займає близько 20 хвилин. Ця процедура проводиться за допомогою інтернету, так що вам не доведеться мати справу з паперовими документами. Залежно від обраної вами країни громадянства, вам будуть запропоновані різні поля для заповнення. Ви повинні надати наступну інформацію:

Біометрична інформація:
ім’я
Прізвище
Прізвище при народженні
дата народження
місце народження
Інформація про ваш громадянство
Адреса
Адреса електронної пошти та номер телефону
Освіта і досвід роботи
Перша країна По ЄС, яку ви маєте намір відвідати
Біографічні відомості та відбіркові питання, які стосуватимуться: вашого стану здоров’я; поїздки в країнах, де йде війна, або в країнах, з яких ви були депортовані; країни, що відмовили вам у в’їзді, а також судимості
За неповнолітніх заяву ETIAS повинен подавати законний представник (опікун)
Для членів сім’ї громадян ЄС з інших країн: ви повинні представити доказ відносин, вид на проживання і чітка біографічна інформація
подача заяви
Після заповнення форми заяви необхідно сплатити збір та подати заяву. Система буде:

Перевіряти достовірність наданої вами інформації
Перевіряти, чи відповідає ви вимоги
Аналізувати ваші фактори ризику
Якщо ви вказали в формі заяви вірні даних, відповідає вимогам авторизації і не представляє ризик для ETIAS, ваша заява буде схвалено. Очікується, що вся процедура буде займати всього кілька хвилин.

Однак, якщо ETIAS видасть інформацію, заяву буде оброблятися вручну. Передбачається, що обробка заявок вручну буде займати близько 96 годин (4 дні) або не більше 2 тижнів.

Скільки буде коштувати ETIAS?
ETIAS не буде занадто обтяжливою для вашого гаманця. Планується, що вартість ETIAS складе всього 7 євро за кожну заяву. Це положення дійсно тільки для дорослих старше 18 років. Для дітей до 18-ти років авторизація безкоштовна. Ви можете оплатити дебетової або кредитною карткою. Відразу ж після завершення оплати система ETIAS почне обробку.

Питання та відповіді про ETIAS

Нижче наведено відповіді на найбільш поширені питання щодо авторизації ETIAS.

На який термін оформляється ETIAS?

У разі схвалення авторизація ETIAS може бути видана на 3 років, або поки не закінчиться термін дії вашого паспорта. Який термін ви отримаєте авторизацію – перший або другий період – буде залежати від оцінки системою вашої інформації і ступеня ризику.

Що робити, якщо на моє заявці ETIAS прийшла відмова?
Протягом декількох хвилин після подачі вами заяви ви отримаєте відповідь про статус вашої заявки ETIAS. Якщо вона схвалена, вітаємо! Якщо ж ні, ви отримаєте повідомлення про відмову. У повідомленні про відмову також буде вказана причина, чому вам було відмовлено в ETIAS. Ви можете подати апеляцію на це рішення, або на підставі причини відмови ви можете відкоригувати свою заяву і повторити спробу.

Які документи потрібні для авторизації ETIAS?
Єдиний документ, який вам потрібно буде подати для оформлення ETIAS. – це ваш дійсний паспорт. Можливо, буде потрібно, щоб у вашому паспорті була наступна інформація:

Ваша цифрова фотографія, що не вклеєний в паспорті
Машинозчитувана паспорт – знаходиться під фотографією в паспорті: дві рядків числа, букви і символи
Електронний чіп паспорт – не обов’язково, але буде перевага. Цей чіп розташований на нижній частині обкладинки вашого паспорта.
Чи може я в’їжджати в будь-якій країні ЄС, маючи авторизацію ETIAS?
Щоб правильно скористатися авторизацією ETIAS, вам необхідно спочатку проїхати через першу країну, яку ви вказали в своїй заяві. Якщо ви плануєте поїздку в Німеччину, Бельгію та Австрію і в своїй заяві вказали, що першою країною, яку ви відвідаєте, буде Німеччина, ви повинні спочатку приїхати в Німеччину, перш ніж відвідати Бельгію і Австрію. Після в’їзду в першу країну ви можете відвідати будь-яку іншу країну Шенгенської зони з терміном перебування не більше 90 днів.

Однак тільки наявність у вас авторизації ETIAS не гарантує вам можливості в’їзду в країни ЄС. Це залишається на розсуд прикордонної влади.

В ЄС є країни, які не входять до Шенгенської зони, і в них не можна в’їжджати з авторизацією ETIAS.

Як ETIAS перевіряє мою інформацію?
ETIAS буде підключено до безлічі баз даних, які можуть перевірити ваші дані за кілька хвилин. От для чого так важно для всіх заявників давати чесні відповіді і не намагатися надавати фальшиву інформацію. Якщо ви попадете на надання недостовірної інформації в систему ETIAS, в авторизації вам буде відмовлено. Коментарі, якщо ваша заявка ETIAS затверджена, але пізніше буде виявлено, що ви вказали невірну або помилкову інформацію, ваша авторизація ETIAS буде скасована.
Як довго я можу заповнювати форму заяви ETIAS?
Як згадувалося вище, заповнення заяви ETIAS займає близько 20 хвилин. Через 20 хвилин ви отримаєте повідомлення про те, що час минув, і вам може бути запропоновано почати оформлення заново. Щоб уникнути цього, ви можете уважно ознайомитися зі змістом форми заяви і зберегти вашу інформацію.

Як бути, якщо я не відповідаю вимогам ETIAS?

Всі громадяни країн зі списку вище (країни, громадяни яких можуть в’їжджати в країни Євросоюзу без віз) мають право на подачу заяви ETIAS. Якщо ви не відповідаєте вимогам авторизації в’їзду, це означає, що ви не є громадянином цих країн. Це означає, що ви повинні отримати шенгенську візу на в’їзд до країн Євросоюзу.

Чи потрібна мені авторизація ETIAS, якщо у мене є шенгенська віза?

Ні, якщо у вас є шенгенська віза, не те вам знадобиться дозвіл ETIAS. Ви можете показати свою візу представнику прикордонного контролю при в’їзді в країну Шенгенської зони. Після закінчення терміну дії візи ви можете подати заявку на авторизацію ETIAS, якщо ви відповідаєте вимогам ETIAS.

Офомлення буде проводится на сайті – ETIAS

поділитись в соцмережах