П’яну Савченко, яка впала на траву, облизували бездомні собаки

115412-640x425Американський журналіст Крістофер Міллер детально проаналізував діяльність народного депутата України Надії Савченко до та після її ув’язнення в РФ, пригадавши  як її подвиги, так і «гріхи»

У статті для Крим.Реалії Міллер нагадав, що своє повернення на Батьківщину після незаконного ув’язнення в Росії Савченко відмітила чаркою горілки. Коли вона потягнулася за другою порцією, її попросили не пити більше перед зустріччю з Президентом Петром Порошенком і журналістами, проте нардеп не послухала цього прохання.

«Схопивши пляшку, я випила стільки, скільки хотіла», – пригадала Савченко в інтерв’ю Міллеру.

Він підкреслив, що повернення до України для неї не стало цілковитим святом. Зокрема, вона вже не має тієї популярності, що була під час перебування в Росії: «У той час, коли українське суспільство бачить у ній другу Жанну д’Арк, особистість Савченко не така однозначна: вона – людина, яка не боїться скандалів, повна протиріч, вона рідко йде на компроміси, її складно приструнити».

Журналіст згадує, що вперше особисто зустрівся з нардепом через два тижні після її звільнення. Вона спізнилась на зустріч, пояснивши це тим, що дорогою її постійно зупиняють прихильники: «Вони мені кажуть: «Друзі не повірять, що я зустрів тебе, якщо у нас не буде спільної фотографії», – розповідає Савченко, закочуючи очі».

Міллер нагадав, що 2009 року Савченко відправили до авіаційного полку в містечко Броди. Судячи з усього, за словами Міллера, вона явно не була там щасливою. Зокрема, період перебування там у її автобіографії називається «Гниле болото Броди».

Місцеві мешканці залишилися ображеними за її опис, а більшість військових узагалі були обурені. Тим не менше, чимало хто відмовився щось коментувати. Наприклад, один із службовців зізнався: «А що, якщо вона стане міністром оборони, а я про неї гидоту говорив? Тоді що?».

Екс-командир Савченко Едуард Захурський погодився щось розповісти журналісту лише після згоди начальства. За його словами, вона була «психічно неврівноваженим, проблемним офіцером».

«Інший офіцер, який не назвав своє ім’я зі страху помсти, описує Савченко як недисципліновану алкоголічку, яка часто напивалася до несвідомого стану, у якої було мало друзів. Він згадує, як одного разу Савченко впустила пляшку з алкоголем, а сама впала на траву. Тоді зграя бездомних собак підбігла до Савченко і стала лизати їй обличчя», – зазначив Міллер.

Сама Савченко також зізналася, що під час перебування у Бродах зловживала алкоголем, пояснивши це «нудним життям» і необхідністю вчитися керувати вертольотом Мі-24 замість винищувача Су-24.

«Коли люди в місті дізналися, що журналіст запитує про Савченко, ще кілька солдатів підійшли до мене, щоб вставити свої п’ять копійок. «Ми знаємо, хто герой, а хто ні, – сказав один з них. – А Савченко…». Не закінчивши фразу, він похитав головою і відійшов від мене», – підкреслив автор.

Із іншого боку нардеп показала себе в російській тюрмі. За словами журналіста, вона намагалися зробити все, аби перетворити життя її тюремників, як і вони її, в пекло. Звільнення ж, судячи з усього, стало для неї дещо несподіваним: «Тільки коли я побачила небо, коли ми перетнули український кордон, я відчула себе вільною. Мені здавалося, що росіяни все ще можуть підбити літак».

Дещо неоднозначно оцінюють і політичне життя Савченко. Наприклад, її оплесками вітали під час засідання ПАРЄ, проте чимало українських політиків уже встигли розкритикувати низку її заяв. Більше того, її вже встигли охрестити «троянським конем» від Путіна.

Сама ж Савченко стверджує, що агенти ФСБ кілька разів намагалися її вмовити працювати на Росію, проте марно. Тим не менше, наприклад, політичний експерт Тарас Березовець запевнив, що цим заявам не варто сліпо довіряти: «ФСБ годує ув’язнених певною інформацією. Таким чином, у Савченко склалося неправильне уявлення про реальність».

«Спостерігаючи за Савченко через двір, я розмірковував про те, що її об’єднує з Жанною д’Арк. Або Данко, героєм повісті «Стара Ізергіль» Максима Горького – порівняння, яке зробила сама Савченко в нашому першому інтерв’ю. «Данко вирвав собі серце, щоб освітити шлях людям, потім він впав, і його серце розлетілося на іскри, – сказала тоді Савченко. – Я теж готова до самопожертви». Однак тепер, стоячи в тіні, вона виглядала знесиленою, приголомшеною й самотньою. Вона виглядала як звичайна жінка, з хот-догом у руках», – підсумував Міллер.

джерело

поділитись в соцмережах