Рекордна платіжка за опалення: киянин отримав рахунок на 6571 гривню

http://photo.unian.netСуми в платіжках, які більшість киян отримали цього тижня, б’ють усі рекорди. Цьогорічний опалювальний сезон, на який з острахом чекало все населення, вже називають найскандальнішим за всі роки. Нерухомість 00:26, 19 листопада 2016 3651 ПРОЧИТАТИ ПІЗНІШЕ


Мешканці звичайної багатоповерхівки на Татарці приголомшені, бо за 10 днів тепла їм нарахували більше тисячі гривень кожному. «Сума вказана за півмісяця 1251 гривня», — обурені кияни. І це за наявності лічильника, який іще донедавна справно працював, але з невідомих причин несподівано зламався. Сусіди чули, що тепловий пристрій ніби забирали на «повірку», але потім повернули. І лише зараз з’ясувалося, що лічильник не працює, бо з нього загадковим чином зникла важлива деталь.

Пожильці винуватять «Київенерго», бо, мовляв, тим вигідно нараховувати оплату без урахування наявності лічильників. У те, що лічильники масово крадуть по всій столиці, як запевняє теплопостачальник, городяни не вірять. «Красиво все так зроблено. Сказали хочете – збирайте з будинку 50 тисяч, ми вам поставимо», — кажуть жителі будинку, де офіційно вже немає вимірювального приладу. Комунальники пояснюють, що за власні кошти встановлювати лічильники не можуть, бо рахунки «Київенерго» заблоковані.

Крадіжки ж пояснюють справою рук мисливців за брухтом і кольоровими металами. Експерти попереджають, що «вибити» гроші та повернути розкомплектовані лічильники або некоректно нараховані гроші в платіжках – дуже важко. І це доведеться робити лише через суд, і то за умови, якщо за це взятися колективно.

Для цього необхідно створити комісію, котра складе відповідні акти, оформити листи-звернення, докласти копію рахунку з проханням перерахувати або підтвердити вказану суму для оплати. Інший шлях – прийти особисто в центр обслуговування і простояти годинами в черзі, аби потрапити на прийом до оператора.

Там уже стоять люди з квитанціями, до яких чимало питань: у когось раптово з’явився борг, а хтось отримав вимогу сплатити 6571 гривню. «І це з лічильником», — каже власник платіжки.  Обурені містяни попереджають, що терпіти такого свавілля не збираються, тож якщо тарифи не перерахують – вони їх просто не сплачуватимуть.

А для спротиву скликатимуть громадські збори та звертатимуться у всі можливі інстанції. «Тепло на дворі – такі гроші! А що буде, як мороз буде по 20-30 градусів, що людям робить?», — кажуть жителі столиці. Їх намагаються заспокоїти автори нинішніх тарифів: мовляв, паніка перебільшена. Помилки в платіжках вони разом із теплопостачальником переглянуть, а винних притягнуть до відповідальності.

economics.unian.ua

поділитись в соцмережах