Сергій Гайдай: «Інтереси Мукачівського району завжди вважатиму приорітетними»

14328862_1045680875551361_185930662_n

Сергій Гайдай: «Куди б мене не закинула доля надалі, інтереси Мукачівського району завжди вважатиму приорітетними» 

 

Цими днями минув рівно рік, як голова Мукачівської райдержадміністрації Сергій Гайдай призначений на цю посаду.

Після теплих вітань колективу у приміщенні РДА, у будинку культури Чинадієва зібралися голови сільських та селищних рад, депутати та очільники структурних підрозділів району, аби підсумувати зроблене за рік.

Загалом, за словами Сергія Гайдая, зробити вдалося чимало, однак ще більше залишилося того, що потрібно вирішити у перспективі.

Шляхи сполучення, як районного так і місцевого значення, у вкрай поганому стані зустріли рік тому нового керівника району. Сьогодні бездоріжжя не можна вважати подоланим, проте значний об’єм робіт вже зроблено: Сергій Гайдай зумів залучити кошти з державного бюджету, які спрямовано для ремонту доріг.

Окремо зупинився керівник району на будівництві нового автошляху, який з’єднає два райони – Мукачівщину та Перечинщину. Лісова дорога, яка стане шляхом сполучення між селом Тростяниця Мукачівського району та рекреаційним комплексом «Воєводино» Перечинського району, буде економічним рушієм для розвитку громад.

Чимало лиха спричинила й негода, тож Мукачівщині довелося ремонтувати пошкоджені ділянки доріг, а також допомогти відремонтувати два освітніх заклади на Виноградівщині.

Серед інших гапрямків роботи — соціальні проекти, освіта, медицина, сприяння родинам та соціалізація воїнів АТО тощо.

Наостаток Сергій Гайдай подякував усім, хто працював із ним протягом року і запросив усіх приєднуватися до його команди, адже, за його словами, «всі ми об’єднані спільною метою – розвитком Мукачівського району» .

Фото 1 - Сергій Гайдай: "Куди б мене не закинула доля надалі, інтереси Мукачівського району завжди вважатиму приорітетними" (ФОТО, ВІДЕО)

Мукачівщина у цифрах і фактах

З Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) для Мукачівщини профінансовано ряд проектів, зокрема:

Реконструкція мостового переходу через р. Синявку в смт.Чинадійово Мукачівського району — 2411.323 тис. грн..

Існуючий міст побудований у 1974 році, розташований під кутом 90 град. до напрямку течії річки Синявка, довжина його складає 12 м. При обстеженні виявлено просадку лівої опори, руйнацію відкрилків, які виникли внаслідок весняних та осінніх повеней. Міст знаходиться в аварійному стані, про що свідчить акт обстеження пошкодженого мостового переходу від 26 квітня 2010 року.

Поточний ремонт вулиці Миру у селі В. Визниця (від №56 по №112) 1270,298 тис.грн

Довжина ділянки – 968 м. Роботи завершено. Ця дорога місцевого значення має величезне значення для розвиту туристичної галузі. Адже веде до рекреаційних комплексі та зон відпочинук, які круглий рік відвідують туристи.

Очікуюється здійснення капітального ремонту вулиці без назви в с.Червеньово, Мукачівського району (дорога Зняцево-Червеньово) — 711.223 тис. грн.

На затвердженні спеціальної комісії ДФРР знаходяться ще ряд проектів, поданих Мукачівською РДА.

У контексті проблематики, що стосується ремонту доріг, Сергій Гайдай зазначив, що будь-які дорожні роботи – дорого вартісні і головне завдання – вишукати джерела фінансування, які дозволять подолати бездоріжжя з мінімальним навантаженням на місцеві та районний бюджети.

Автодорога «Кольчино – Лісарня – Пузняківці»

Ще одна дорога туристичного значення буде відремонтована. Наразі тривають дорожні роботи на дорозі «Кольчино-Лісарня-Пузняківці».

На початку серпня Служба автомобільних доріг Закарпатської області розпочала поточний ремонт автодороги «Кольчино – Лісарня – Пузняківці» на Мукачівщині.Дорога виконує важливу функцію не тільки як складова логістики, а й сприяє формуванню туристичного іміджу району вцілому. Адже веде до курортних об’єктів, на які приїжджає багато туристів.

Дорога загальною протяжністю 23 кілометри не ремонтувалася понад 20 років.

Дорога, що годує

На Мукачівщині стартував унікальний проект – будівництво дороги, яка з’єднає два райони – Мукачівський та Перечинський. Лісова дорога, яка стане шляхом сполучення між селом Тростяниця Мукачівського району та рекреаційним комплексом «Воєводино» Перечинського району, — буде економічним рушієм для розвитку громад.

Економічну доцільність лісової дороги (хай навіть без асфальтового покриття) важко переоцінити. Користуючись прямим шляхом сполучення, туристи скорочують дорогу на 70 кілометрів та зможуть відвідати як комплекс «Воєводино», так і відпочинкові об’єкти Мукачівщини, розташовані неподалік, зокрема такі, як Belle Royalle. Пожвавлення туристичного руху стане економічним чинником для розвитку дорожньої інфраструктури – АЗС, кафе, магазинів., туристичних локацій. Як наслідок – наповнюватимуться місцеві бюджети обох районів, а люди отримають роботу у рідному селі, втратить актуальність тема пошуку кращого життя та заробітків закордоном.

Стихійні лиха – один з руйнівних чинників дорожньої інфраструктури

Весняно-літній період 2016 року запам’ятався Закарпаттю аномальним градобоєм та зливами. Від стихійного лиха постраждала й Мукачівщина. Район оминув сильний град, але проливні дощі завдали значної шкоди дорогам місцевого значення, зокрема, зі щебеневим покриттям.

Державний резервний фонд ліквідації стихійного лиха

Мукачівський район: 2133,113 тис. грн..

Аварійно-відбудовні роботи:

Дах в ЗОШ с. Горонда – 773,693

Дорога місцевого значення Обава-Чабин 630,976 тис. грн..

Ділок-Станово-Яблунів 414,631 тис. грн..

Чинадієво- Кучава з під’їздом до села Бабичі 313,813 тис. грн..

Допомога Виноградівщині

Під час аномального для області градобою найбільше постраждала Виноградівщина. За ініціативи голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, у відновленні бюджетних установ взяли участь всі інші райони. До спільної справи долучився і Мукачівський район. За дорученням голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая, проведено ремонтно-відновлювальні роботи для двох освітніх закладів Виноградівського району.

Інвестиційні підприємства району збільшують виробничі потужності

«Компанії з інвестиційним капіталом, що працюють на теренах Мукачівщини, збільшують виробничі потужності і це є ознакою сприятливого бізнес клімату, — наголошує Сергій Гайдай.»

Ознакою конструктивного діалогу голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая та представниками інвестиційних компаній є ряд переговорів, основним тезисом яких є розширення виробництва та створення нових робочих місць.

ДП «ТУП Україна»

Дочірнє підприємство німецької компанії ”ТУП Г.М.Б.Х” – «ТУП Україна» вже декілька років успішно працює у селі Нове Давидково. Компанія спеціалізується на пошитті комплектуючих до салонів автомобілів провідних світових марок.

Діючих цех, що забезпечив високооплачуваною роботою 200 працівників, доповнив новий виробничих комплекс, який урочисто відкрили 08 вересня. Компанія розширила виробництво ще на 450 робочих місць.

Проте урочистому моменту пере різання червоної стрічки передували багаторівневі непрості перемовини щодо деяких важливих аспектів бізнес діяльності компанії та врегулюванню робочих питань з сільською радою. Модератором та гарантом виконання досягнутих домовленостей виступив очільник району Сергій Гайдай. Результатом досягнутих домовленостей став запуск нового виробничого комплексу.

ТзОВ «СКАЛ»

Сергій Гайдай також провів перемовини з представниками ще одного інцест підприємства, яке працює у селі Макарьові. ТзОВ «СКАЛ» — компанія з італійським капіталом спеціалізується на виробництві взуття. Під час переговорного процесу власник компанії, яка здійснює свою діяльність у ряді країн Європи, Альфио Чекіне та очільником району Сергієм Гайдаєм започатковано діалог й досягнуто важливих домовленостей щодо подальших кроків співпраці.

Сергій Гайдай гарантував інвесторам оптимальні умови для здійснення діяльності у правовому полі. В свою чергу, іноземний капіталовласник висловив наміри щодо побудови нового виробничого цеху на 300 робочих місць.

У створені нових робочих місць зацікавлені й голови сіл, зокрема, територіально наближених до Макарьова, які також були присутні на зустрічі.

Соціальні проекти

З керівництвом ТОВ «ТГФ Закарпатська фабрика виробів з деревини» ( директор Оксана Будревич) досягнуто домовленості про реалізацію соціального проекту . В даному випадку – це ремонт відрізку дороги у селі Бистриця.

Вищезгадане ДП «ТУП Україна» ( директор Євген Грабовчак) також є активним учасником реалізації соціальних проектів.

Результатом домовленостей, досягнутих очільником району Сергієм Гайдаєм та керівництвом підприємства, стало придбання пожежного автомобілю високої прохідності марки «Tatra T815 PR 6X6».

Автопарк другого Державного пожежно-рятувального загону потребує оновлення, тому подарунок від інвесторів стане у нагоді. Машина з високою прохідністю — «Tatra T815 PR 6X6» — призначена для гасіння пожеж водою та піною та може перевозити понад 8000 літрів води й майже 800 літрів піни. Спецавтомобіль обслуговуватиме не тільки Мукачівщину, а й місто Мукачево.

Соціальна допомога – робота, яка триває завжди

Чинадіївський дитбудинок, спецінтернат у селі Домбоки, Територіальний центр у селі Кольчино, лікарня Червоного хреста,– це далеко не повний перелік тих освітніх та соціальних установ, які особисто відвідав Сергій Володимирович.

Речі, предмети особистої гігієни та першої необхідності, предмети медичного призначення, взуття, дитячі іграшки, — все це стало у нагоді тим, хто перебуває у соціальних установах.

Вдалося також вирішити й питання, ціною яких було людське життя. Так, на прийом до голови РДА Сергія Гайдая звернулася молода мешканка району Єлизавета Тар, яка потребувала дорого вартісної та термінової операції на серце. Жодна з районних програм не могла бути корисною для вирішення даної проблеми.

За особистого сприяння Сергія Гайдая, Єлизавета Тар отримала матеріальну допомогу через обласну соціальну програму. Жінка вже повернулася з лікування у Києві, операція пройшла успішно – молоде життя вдалося врятувати.

До слова, Єлизавета також прийшла на брифінг та подарувала Сергію Володимировичу квіти, як знак вдячності та поваги.

Ще одне життя – дівчинки, що проживає у родині опікунів, — теж буде врятовано за особистої допомоги Сергія Гайдая. Опікун дівчинки Михайло Газуда, безрезультатно оббивши пороги різних установ, звернувся до керівника району з проханням допомогти у придбанні дорого вартісного препарату, який був терміново потрібен для лікування дитини, як страждає важкою хворобою.

Ліки прийомна родина дівчинки отримала безкоштовно – через БФ «Таблеточки», до якого по допомогу звернувся Сергій Гайдай особисто. Наразі дівчинка проходить курс лікування, стан здоров’я покращується.

Політика соціального захисту населення району впроваджується профільним Управлінням, керівником якого є Олександр Немйо.

Одним з важливих питань, яке відноситься до компетенції Управління соціального захисту населення, є оформлення та нарахування субсидій для мешканців району. Для проведення роз’яснень щодо пакету документів, необхідних для отримання субсидій та оперативного обрахунку, УПСЗН було забезпечено транспортом.

«Машина службового користування, — акцентує Сергій Гайдай, — оптимізувала роботу комісій з розгляду заяв та тим самим пришвидшила оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги. Адже мешканці району подають пакет документів у повному переліку за першим разом, що дозволяє спеціалістам обрахувати розмір державної допомоги оперативно.»

Станом на 01.09.2016 р. проведено перерахунок 3726 одержувачам субсидій, терміни яких закінчився в травні-серпні цього року що становить 92% від всієї кількості

Фото 2 - Сергій Гайдай: "Куди б мене не закинула доля надалі, інтереси Мукачівського району завжди вважатиму приорітетними" (ФОТО, ВІДЕО)

Робота з військовослужбовцями – учасниками АТО:

Введено посаду радника з питань АТО. Управлінням соціального захисту населення Мукачівської РДА профінансовано придбання житла для родини загиблого військовослужбовця та трьох військових – учасників АТО, які внаслідок важких поранень отримали І та ІІ групу інвалідності. Придбання житла здійснено за рахунок коштів державного бюджету в сумі 1 мільйон 953,5 тис. грн

Медична галузь також отримала додатковий санітарний автомобіль, який так потрібен у роботі районних медиків. Машина обслуговуватиме декілька населених пунктів. Це такі села, як: Новоселиця, Гандеровиця, Яблунево, Станово, Ділок. Автомобіль надано у безоплатне користування з так званого митного конфіскату.

Дану практику спільно з Управлінням ДФС України в Закарпатській області, Сергій Гайдай особисто започаткував на Мукачівщині. Ключі від авто Сергій Гайдай вручив головному лікарю «Центру первинної медико санітарної допомоги Мукачівського району» Вікторії Лані.

Пільгові перевезення

Мукачівщина – єдиний район області, де пільгові перевезення здійснюються у повному обсязі

У терміновому порядку розглядали дане питання на початку року і в Мукачівській районній державній адміністрації. Соціальної напруги у районі вдалося уникнути лише завдяки домовленості, досягнутої між головою Мукачівської РДА Сергієм Гайдаєм та Георгієм Горватом – директором ДП «Диспетчерська служба пасажирських перевезень», який представляв позицію підприємців-перевізників, що здійснюють перевезення за маршрутами в межах району.

Освіта – це важливо, адже йдеться про найдорожче – дітей

Знайомство з Мукачівщиною, як керівник РДА, Сергій Гайдай розпочав з термінового вирішення проблем в освітній галузі.

Очільник району під час брифінгу згадує ті ситуації, які вдалося терміново виправити або вирішити.

Так, в оперативному порядку довелося рятувати процедуру проведення тендеру на закупівлю шкільного автобусу для села Станова. Терміново був знайдений варіант вирішення цього питання: тендер відбувся, шкільний автобус передано школі села Станово.

Ще однією терміновою проблемою, яку Сергій Володимирович вирішував першочергово – стало питання ремонту даху школи у селі Нові Лучки. Дана проблема існувала не перший день. Так, перший мокрий сніг міг стати причиною обвалу даху, і це там, де знаходяться діти! На даний капітальний ремонт даху школи завершено і школярам нічого не загрожує.

Наступним проблемним моментом в сфері освіти став шкільний автобус села Ракошино. Халатне відношення до спецтранспорту привело його до повної непридатності. Технічного огляду не проводили роками, запчастини не було вчасно закуплено, автобус знаходився в стадії хронічної несправності та безкінечного ремонту. Цей факт мав свої негативні наслідки, адже став суб’єктивною причиною ДТП, в якій постраждали двоє дітей. Так, 10- річна дівчинка і 7-річний хлопчик, мешканці села Старе Давидково потрапили під колеса машини, добираючись до школи на рейсових маршрутках. Якби дітей забрав шкільний автобус, нещастя можна було б уникнути.

Під зривом був і опалювальний сезон у Чинадіївській ЗОШ ( знову сфера освіти) – нові котли були встановлені з порушенням технічних норм і тому котельня була непридатна до обігріву школи. По цьому освітянському об’єкту знайдено кошти та проведено терміновий ремонт котельні.

Також у Чинадіївській ЗОШ проведено капітальний ремонт актової зали.

Ще однією проблемою було термінове будівництво огорожі, яка відділила територію школи у селі Верхній Коропець від нещодавно запущеної ділянки траси. Уявіть собі ситуацію: новенька дорога, де всі водії набирають швидкість і на відставні кілька метрів – територія школи, де бігають, граються діти.

В освітянській галузі ще багато проблем, вони систематизовані та поступово вирішуються. Так, продовжується робота по забезпеченню шкіл сучасними інтерактивними комплексами. Нещодавно до переліку навчальних закладів, які отримали нове обладнання долучилися ще чотири школи: Верхньокоропецька ЗОШ І-ІІІ ст. (257 учнів), Кольчинська ЗОШ І-ІІІ ст. (413 учнів) та Чинадіївська ЗОШ І-ІІІ ст. (612 учнів) отримали інформаційно-комунікативне устаткування сучасної навчальної аудиторії: проектори, ноутбуки, інтерактивні дошки з програмним забезпеченням.

Для учнів Н.Давидківської ЗОШ І-ІІІ ст. (426 учнів) закуплено проектор, ноутбук, проекційну дошку з програмним забезпеченням.

Новий навчальний рік освітні заклади зустріли з чистими охайними класами та новими комп’ютерами. Сімдесят п’ять комп’ютерів поповнять спеціалізовані класи освітніх установ району.

Альтернативне опалення – для шкіл та садків району

Перехід на модульні котельні, що працюють на твердому паливі, – дозволяє не тільки відмовитися від дорого вартісного газу та електроенергії, а й раціонально використовувати альтернативні вили опалення, такі я к деревина та брикети. Перехід освітніх установ на альтернативні види опалення – сфера особистого контролю Сергія Гайдая. Так, очільник району провів переговори в результаті яких фірма-підрядчик, виконавши роботи по будівництву двох котелень за кошт районного бюджету, ще дві побудує в якості спонсорської допомоги.

На перспективу

На сьогоднішній зустрічі Сергій Гайдай поділився з присутніми й планами на перспективу. Так, очільник району веде декілька перемовин. У планах – будівництво сміттєпереробного заводу, реалізація нових інвестиційних проектів, зокрема, у аграрній сфері.

Дуже важливим питанням, яке може врегулювати виключно Верховна Рада, є роздержавлення двох «мертвих» агарних об’єктів – радгоспів «Бобовищанський» та «Мукачівський».

Гектари виноградників, унікальні виробничі потужності просто руйнуються на очах, отже – ситуацію потрібно змінювати, виноробна галузь Мукачівщини повинна бути відроджена, — каже Сергій Гайдай.

За всім, що вдалося зробити стоїть праця багатьох людей, об’єднаних у одну команду.

Хочу підкреслити, що за всім цим наочним звітом, підсумком мого перебування на посаді протягом року стоїть праця багатьох людей, які стали однією командою. Це – співробітники адміністрації, районні служби та структурні підрозділи, громадські активісти, спортсмени, політики, депутати, сільські та селищні голови, прості мешканці Мукачівщини. Всі ми об’єднані спільною метою – розвитком Мукачівського району, —завершує зустріч Сергій Гайдай.

поділитись в соцмережах