Що буде з цінами на бензин після травневих: можна панікувати

 

Бензин та дизельне паливо, за словами аналітиків українського паливного ринку, можуть підняти в ціні найближчим часом

Артем Куюн, аналітик консалтингової компанії “А-95”, заявив, що вартість палива на українських заправках неминуче підніметься, якщо ціна нафти на світових ринках збережеться у максимумів за останні три роки ($ 70-75 за барель) протягом тижня або десяти днів.

Аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко зазначає серед можливих причин зростання цін на паливо зупинку для планового ремонту в травні двох заводів – Мозирського нефтеперерабативающгего і Шебелинського газопереробного. Як зазначив Сіренко, якщо присутність “Шебелінки” на ринку дизпалива і бензинів не таке велике, то Мозир – вагомий гравець, особливо на ринку бензинів.

бензин

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру “Психея”, вважає, що даний фактор навряд чи сильно позначиться на цінах, так як заправні мережі, як правило, мають довгострокові контракти на поставку палива. Також, зупинка заводів є плановою і мережі вже вжили заходів для того, щоб забезпечити попит на паливо в святкові дні.

бензин

Раніше існувала інформація, що найближчим часом в Україні не будуть радикально рости ціни на паливо.

Зокрема, МКМТ (міжнародна комісія з міжнародної торгівлі України) вирішила не проводити розслідування щодо імпорту нафтопродуктів, яке могло призвести до блокування поставок палива і підвищення цін на нього на внутрішньому ринку.

Джерело: Politeka

поділитись в соцмережах