У Словаччині влаштували рейд на заробітчан-нелегалів

5984153933840-screenshot-39У Словаччині виявили велику кількість іноземних працівників, у тому числі українців, які трудились тут без відповідних дозволів.

 

Днями словацька поліція здійснила широкомасштабний рейд з виявлення нелегально працюючих іноземців.

Так, на підприємстві Shin Heung Precision, яке спеціалізується на виготовленні запасних частин до виробів таких знаних компаній, як Samsung, Sony, JVC, LG та Toshiba, правоохоронці знайшли 62 громадян, у тому числі 27 українців, які трудились тут незаконно. Їх усіх відправили в табір тимчасового тримання мігрантів,- пишуть словацькі ЗМІ.

Очевидці розповідали, що поліцейські поводились з ними грубо, багатьох тримали під вартою більше дозволеного строку.

Зрештою, всіх відпустили, але за умови, що вони протягом 7 днів покинуть країну. Більше того, їм на кілька років заборонили в’їзд до держав Євросоюзу.

Як стверджують заінтересовані особи, у багатьох з них були відповідні дозволи на роботу. Але поліція вирішила, що останні не дійсні. Після цього сербські, македонські, українські, боснійські працівники спробували звернутись до своїх дипломатичних установ у Словаччині за допомогою розібратись у ситуації. Але там їх навіть не вислухали, відмовили також у перекладі угод. Тому вимушені були залишитись у країні, що у свою чергу загрожує черговому затриманню.

Редакція порталу В 92 спробувала зв’язатись з Посольством Сербії у Словаччині, проте там журналістів відіслали до Міністерства закордонних справ. А в МЗС повідомили: якщо виявиться, що документи про працевлаштування не відповідають дійсності, проведуть перевірку установ та фірм, які їх надали.

Словацький міністр праці та соціальних справ заявив, що лише 10 відсотків сербських громадян мають дозволи на роботу в країні, інші працевлаштовувались через сумнівні агенції, які не мають права оформляти такі папери.

Ймовірно, що останнє стосується і українських заробітчан.

 

поділитись в соцмережах