Угорщини у рамках 10 заїздів відпочило понад 3 тис. дітей з України

000014925 серпня у м. Занка в Центрі відпочинку дітей «Табір Єржебет» відбулася спільна прес-конференція Посла України в Угорщині Любові Непоп з Уповноваженим Уряду Угорщини з питань координації розвитку області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Закарпатської області Іштваном Грежою

Як повідомляє із посиланням на угорські ЗМІ Karpatalja.ma, цьогоріч у таборах Занка і Огард за сприяння Міністерства канцелярії Прем’єр-міністра та Міністерства людських ресурсів Угорщини у рамках 10 заїздів відпочило понад 3 тис. дітей з України. Поряд з відпочинком та оздоровленням започаткована також програма проведення таборів з вивчення угорської мови для українських дітей. У рамках мовної програми у м. Занка за фінансової підтримки Уповноваженого Уряду було прийнято 440 дітей з України.

Захід був присвячений завершенню цьогорічного циклу відпочинку та навчання.

У своєму виступі Любов Непоп привітала українських дітей, які наразі перебувають в Угорщині, з 25-ою річницею Незалежності України, наголосивши на важливості подальшої активної роботи, щоб відновити територіальну цілісність України, повернувши окупований Росією Крим та український контроль над тими районами на сході України, де присутність російських військових та російської зброї і надалі не дозволяє встановити мир.

Посол приділила особливу увагу важливості угорської підтримки в збереженні санкційного тиску на Росію, подякувала за практичну допомогу угорського уряду в організації відпочинку українських дітей з сімей учасників АТО, лікуванні поранених українських військових, наданні гуманітарної допомоги.

Любов Непоп також відзначила важливість вивчення української та угорської мов у двох країнах, що має відкривати додаткові можливості для зміцнення даосторонніх відносин між Україною та Угорщиною. «Таке зміцнення є національним інтересом як для Києва, так і для Будапешта», — наголосила Посол.

Уповноважений Уряду Угорщини І.Грежа від імені Уряду Угорщини привітав Україну з нагоди 25-ої річниці Незалежності. Він наголосив, що угорська сторона усвідомлює ті труднощі, з якими Україна зіштовхнулася в результаті українсько-російського конфлікту, тому Угорщина і надає допомогу сусідній країні у вигляді реабілітації, лікування та організації відпочинку дітей з України, в тому числі значної кількості дітей із сімей учасників АТО.

Іштван Грежа підкреслив, що Угорщина і надалі надаватиме допомогу Україні, наголосивши, що вона стосуватиметься всіх громадян України.

 

поділитись в соцмережах