Угорський уряд запрошує українських лікарів на роботу

p_174268_1_slidertop2Ще восени минулого року стало відомо, що Угорщина має намір спростити видачу дозволів на працевлаштування для українців. Також у планах безкоштовна віза і вигідні умови праці.

 

Як повідомляють ЗМІ Угорщини, в країні не вистачає більше трьох сотень сімейних лікарів, через що 300 000 жителів Угорщини не можуть отримати медичне обслуговування. Із фахівцями ситуація виглядає не краще. Повсюдно не вистачає хірургів, інфекціоністів, урологів, гінекологів і т.д.

Загалом Угорщина має намір залучити понад 50 000 кадрів з Білорусі, Молдови та України, – повідомляє «МедПросвіта». Йдеться як про простих різноробочих, зварювальників, столярів, так і інженерів, і лікарів.

Серйозний дефіцит кадрів країна почала відчувати ще 10 років тому, коли кваліфіковані працівники віддали перевагу працевлаштування в західній Європі. З тих пір Угорщина розробила не один десяток програм із навчання фахівців, проте, пропоновані державою робочі місця не змогли конкурувати з тими, що пропонують Франція, Великобританія, Німеччина, а також ряд країн Скандинавії.

Відзначимо, що в середньому сімейний лікар в Угорщині може заробляти 1500 – 2000 євро, а фахівець 2200 – 2800 (залежить від спеціальності, досвіду і кваліфікації). Однак, є ряд мінусів, які можуть відлякати охочих іммігрувати в цю країну, а саме:

– мовний бар’єр (мова складніша, ніж, наприклад, у Чехії, Польщі, Словаччині);

– звичаї жителів цієї країни (зустрічаються агресивно налаштовані люди по відношенню до іноземців);

– культура і релігія (свої свята, більшість угорців – католики і протестанти).

Втім, Віктор Орбан (Прем’єр-міністр Угорщини) запевняє, що будуть створені всі необхідні умови для асиміляції трудових мігрантів з України всередині країни.

Джерело: PMG.ua

поділитись в соцмережах