Україна здобула 14 золотих медалей

160911161851_gold_rio_640x360_reuters_nocreditЧетвертий день Паралімпіади у Ріо приніс Україні дві золоті і одну бронзову нагороди. Роман Полянський завоював золото в академічному веслуванні, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України.

Зокрема, на дистанції 1000 метрів в одиночному розряді Полянський фінішував першим і побив рекорд, встановлений раніше українцем у кваліфікації змагань у Ріо.

Лейла Аджаметова і золото виграла, і світовий рекорд побила

Лейла Аджаметова стала чемпіонкою у бігу на 100 метрів, встановивши світовий рекорд — 11,79 секунд. Інша представниця України Олена Глєбова з результатом 12,28 секунд прибігла четвертою.

Бронзову медаль виграв Прудніков Дмитро у стрибках у довжину з результатом 6,99 м.

Українська паралімпійська збірна у Ріо здобула вже 14 золотих, 10 срібних і 16 бронзових медалей, чим вивела Україну на третє місце у загальному заліку.

На четвертому місці — США. Лідером за кількістю отриманих у Ріо нагород залишається Китай.

Єлизавета Мерешко
Єлизавета Мерешко із золотою медаллю за плавання 50 м вільним стилем

У третій день змагань українці встановили три рекорди світу, один рекорд Європи та п’ять паралімпійських рекордів.

Медалі

Ще золоті медалі для української збірної здобули плавці Максим Кріпак та Дмитро Виноградець, плавчиня Єлизавета Мерешко, пауерліфтерка Лідія Соловйова та велогонщик Єгор Дементьєв.

Олександр Назаренко
Олександр Назаренко зустрівся у фіналі із грузином Звіадом Гоготчурі

Срібло завоювали плавчині Вікторія Савцова та Ярослава Денисенко, дзюдоїст Олександр Назаренко та Анастасія Мисник у змаганнях зі штовхання ядра.

І бронзові медалі збірній принесли плавці Данило Чуфаров та Денис Дубров.

Рекорди

Як повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України, дебютант Паралімпіади в Ріо Максим Кріпак встановив два рекорди світу у запливі на дистанцію 100 м на спині.

У запливі на 50 м на спині рекордсменом Європи став Дмитро Виноградець.

Паралімпійські рекорди з плавання встановили Данило Чуфаров та Єлизавета Мерешко.