Українці можуть отримати водійське посвідчення за 227 гривень

Як-отримати-посвідчення-водіяВже з 1 липня іспити «на права» приймають за новими тестовими запитаннями, а українці можуть отримати водійське посвідчення за 227 гривень.

Про це заявив керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій в Facebook.

Зо його словами, самі «права» коштуватимуть 201 гривню, ще 26 гривень потрібно заплатити за іспити.

У нових квитках прибрані всі невідповідності і покращено якість ілюстративних матеріалів.

Ще одне нововведення, про яке ми вже повідомляли раніше, – впровадження фото- і відеофіксації. На їх підставі можна буде і подати апеляцію в разі незгоди з екзаменаторами.

Вже зараз кожен має можливість не лише здати «пробний» іспит, але й висловити свої побажання до білетів. Нова система здачі може запрацювати вже влітку у 2017 році.

У ГСЦ МВС підготували 2500 питань, які охоплюють всі категорії водіїв: від скутерів і мотоциклів до вантажних автомобілів.

Усі питання розіб’ють за категоріями. До прикладу, у того, хто має намір керувати легковою автівкою, не питатимуть про максимальну допустиму швидкість для вантажівки.

Перелік із 20 питань буде формуватися системою випадковим чином. Якщо екзаменований неправильно відповість на одне із принципово важливих питань (наприклад, правила проїзду перехресть), система надалі стане вибирати йому питання на подібну тему.

Учні автошкіл не зможуть завчити відповіді, не знаючи правил дорожнього руху. Зараз це, на жаль, так, тому і маємо негативні наслідки на дорогах,
– наголосив Криклій.

Окрім цього, на другому етапі реформи ГСЦ МВС проводитиме відео-та фотофіксацію здачі іспитів для прозорості процедури.

Як повідомили у прес-службі ГСЦ, вони вже отримали близько 3000 побажань. Загалом люди просять конкретизувати запитання й відповіді. У ГСЦ обіцяють, що це буде зроблено. А от зміни до Правил дорожнього руху (наприклад, дозволити їхати в місті швидше 60 км/год або паркуватися впритул до перехрестя у випадку нестачі вільних місць), навряд чи внесуть.

Криклій додав, що нові білети можуть бути введені на початку літа. Зі списком усіх питань поки не можна буде відразу ознайомитися.

джерело

поділитись в соцмережах