Українцям приготували новий податковий “зашморг”

1716249Скільки українцям доведеться заплатити податків за “зайві” квадратні метри

Згідно зі змінами у Податковий кодекс України, у цьому році розмір податку на нерухомість становив 1,5% від мінімалки.

Однак, вже з наступного року, у зв’язку зі збільшенням мінімалки, виросте і розмір податку.

Нагадаємо, оподаткуванню підлягають квартири площею від 60 “квадратів” і будинки від 120 квадратних метрів. За кожен “зайвий” квадратний метр українцям варто готувати від 0 до 20,67 гривень. Так, наприклад, якщо у власності є квартира у 100 кв.м, то власник повинен заплатити 551,2 гривень.

Відзначимо, що в список об’єктів нерухомості, які підлягають оподаткуванню, внесли також і гаражі, сараї, будь-які добудови. Ставку податку для нежитлової площі визначають у місцевих адміністраціях і встановлюють в межах 0-1,5%. Як показує практика, у селах практично не платять за нежитлові приміщення.

Що стосується житла, то якщо у власності є лише частина квартири або будинку, платити необхідно тільки за цю частину. Однак якщо в документах права власності числиться два власника і при цьому не вказано, яка саме частина належить кожному з них, то внести оплату доведеться одному з власників за всю площу.

Чиновники також не втомлюються нагадувати про те, що за несплату податків громадян можуть притягнути до кримінальної відповідальності, або навіть відібрати частину майна в рахунок боргу.

джерело

поділитись в соцмережах