Унікальний гейзер у гірському селі Закарпаття вибиває воду на висоту 4-6 метри

Гірське село Вучкове відоме не лише батьківщиною карпатської бджоли, але й тим, що тут в урочищі Петровець знаходиться унікальний гейзер.

Дане природне явище, у Міжгірському районі Закарпаття, є одним з самих яскравих подій, які можуть побачити туристи, що подорожують Карпатами.

На сьогодні, природна пам’ятка, що є унікальною для України, з певною періодичністю, майже кожні 2 години (залежить від різних обставин та пори року) вибиває воду на висоту 4-6 метри, тривалість близько 10 хвилин.

Слід зазначити, що подібний геотермальний об’єкт у Словаччині, такий самий холодний мінеральний гейзер є в словацьких Герлянах, у 2002 році занесений до Світової спадщини Юнеско та природної пам’ятки Словаччини. Та має неабиякий інтерес у науковців, які щороку проводять міжнародні конференції, у тому числі й по гео туризму.

vucko

Що цікаво: місцеві жителі гейзер називають фонтаном, та при потребі зможуть підказати, де його знайти та як пройти.

Місцеві жителі розповідають, що вода гейзеру має лікувальний ефект, для різноманітних захворювань кишково-шлункового тракту. Раніше, сюди приходили навіть олені, попити води та полікуватись.

jjj

На жаль, в околиці гейзера, туристи облаштовують місця для відпочинку, та залишають купи сміття, кількість якого зростає, як і кількість туристів.

поділитись в соцмережах