«Внутрішній ворог України» — звіт Гельсінської комісії США

40B215E5-4082-4FFD-9310-1E34758F41BA_w1080_h608«Корупція не дозволяє Україні стати повноцінною процвітаючою демократією і заважає їй боротись проти порушень Росії», йдеться в звіті Гельсінської комісії США (Комісії з безпеки і співробітництва в Європі).

Дослідники вбачають причину вкоріненої корупції в олігархічній моделі управління.

«Олігархи захопили державу Україна, витіснивши некорумповані політичні партії і змагаючись один з одним, щоб вкрасти українські багатства», — йдеться у короткому викладі звіту. Саме олігархи. побоюючись втратити вплив і доступ до ресурсів, створюють основний опір реформам.

Незважаючи на прогрес в подоланні корупції в таких сферах як енергетика, фінансовий сектор та економічне управління, прогрес все ще не є достатнім. Зокрема, гальмується судова реформа. «Україна має якомога швидше створити антикорупційний суд – фінальний елемент структури боротьби з корупцією», — зазначають дослідники.

Надзвичайно важливо — не втрачати темп реформ, радить Гельсінська комісія.

«Перетворити олігархів з «придворних» на «бізнесменів» можна лише за допомогою потужного громадянського суспільства.

«Надзвичайно важливо засуджувати будь-яку спробу обмежити чи завдати шкодb громадянському суспільству», — зазначається в звіті.

Гельсінська комісія наголошує на складнощах у подоланні олігархічної моделі, через те, що вона створювалась з часів початку здобуття Україною незалежності через дві причини:

Обмежена лібералізація економіки на початку незалежності.

Маніпуляції з ціною на газ, які дозволили олігархам накопичити статки, а Росії — десятиріччями впливати на українську політику.

Комісія закликає міжнародну спільноту підтримувати Україну в боротьбі проти корупції, яка може бути довготривалою через вкоріненість олігархічної моделі.

 

поділитись в соцмережах