Всеукраїнський велопробіг незрячих людей фінішує в Ужгороді

766195+-1Вже третій рік поспіль в Україні проводять соціальний велопроект «Бачу, Можу, Допоможу», покликаний здолати суспільні стереотипи про людей з інвалідністю. 

Учасники — зрячі та незрячі, а також люди з порушеннями зору — вирушають у багатоденну подорож Україною на велосипедах-тандемах. Цьогоріч стартували в Івано-Франківську, кінцевою точкою велопробігу є Ужгород.

В Ужгород приїжджають 27 серпня. В’їжджати будуть з центрального в’їзду в місто о 17:00 (потім їдуть через площу Петефі і на площу Театральну)

У велопробізі бере участь сім тандемів. Мандрівка триває дев’ять днів за маршрутом Франківськ — Долина — Міжгір’я — Хуст — Мукачево — Ужгород.

Є учасники зі Львова, Одеси, Харкова, Франківська, Полтави, Черкас, Києва, Умані, Кам’янця-Подільського. Серед учасників — представники різних професій: юристи, журналісти, масажисти, хіміки, ін.

Проект покликаний допомогти незрячим або людям із порушеннями зору стати «видимими» для громадськості, сприяти їхній інклюзії та утверджувати повагу до прав людини, незалежно від її фізичних можливостей.

Вікторія Лучка, координаторка велопробігу, каже: «Цим проектом ми хочемо надихати всіх навколо здійснювати мрії і завжди рухатись до своєї мети. «Обмеження — тільки в наших головах» — це неформальне гасло велопробігу. Щороку шукаємо щось нове в процесі підготовки та реалізації проекту, але незмінними залишаються наші мотивація та цінності: взаємопідтримка, рів-ність, відважність і любов до пригод. Загалом наш проект — про людей, з якими не-важко і нестрашно підкоряти найвищі вершини, і люди — його найцінніший ресурс.»

Проект «Бачу! Можу! Допоможу!» започаткований 2015 року ГО Інститут українських студій на вшанування пам’яті Миколи Пеха, незрячого львівського активіста за співзасновника організації. Тоді два велосипеди-тандеми впродовж 33 днів здолали 3 тис км — зі Львова й до Львова, через Київ, Черкаси, Вінницю, Чернівці. У 2016-му понад два тижні їхали зі Львова до Одеси. Цього разу обрали Карпати.

поділитись в соцмережах