Хто на Закарпатті заплатить податок на нерухомість

1467359634-5023Власники великих квартир і будинків до 1 липня отримають платіжки від фіскалів. Як розрахувати суму податку?

 

Державна фіскальна служба розсилає квитанції на сплату податку на житло за минулий рік. Під його дію підпадають квартири площею понад 60 кв м і будинки понад 120 кв м. Податок поширюється також на власників будинків і квартир, сумарна площа яких перевищує 180 кв м.

Платіжки отримають не всі власники габаритного житла. Державний реєстр майнових прав, даними якого користуються податківці, заповнений тільки на чверть.

Листи щастя

Українці платять податок на нерухомість вже кілька років, його розмір встановлюється окремо в кожному населеному пункті. Граничний рівень за минулий рік — 3% від мінімальної заробітної плати за кожен зайвий метр. Місцева влада рідко ухвалюють рішення про оплату населенням «надлишкової» житлоплощі за максимальними ставками. Наприклад, для Києва, Львова, Чернігова, Полтави податок на нерухомість — всього 1% від мінімальної заробітної плати на місяць , а для Одеси і Дніпра — 2%.

Наприклад, власнику трикімнатної квартири в Києві площею 78 кв м необхідно заплатити за користування 18 кв м. При мінімальній заробітній платі за минулий рік 1378 грн розмір податку складе 248 грн.

Власникам квартир площею понад 300 кв м і будинків понад 500 кв м доведеться додатково сплатити фіксований податок на розкіш — 25 000 грн в рік. Їм також прийде квитанція з розрахунком податку на нерухомість за «зайві» квадратні метри. Наприклад, власникові особняка площею 600 кв м в Одесі крім 25 000 грн потрібно буде додатково заплатити 13 Ціна: 228 грн податку.

Власники квартир, які отримали «листи щастя», повинні будуть заплатити податки до 28 серпня. Інакше їм загрожує штраф у розмірі 10-20% від суми податку.

Порожній реєстр

У ДФС обіцяють озвучити кількість розісланих платіжок на наступному тижні. У ж зараз зрозуміло, що розсилка НЕ буде масовою , говорить партнер адвокатської компанії Золота середина Марія Швець .

Державний реєстр майнових прав, яким користуються податкові органи, заповнений тільки на 25%, розповідає глава Всеукраїнської асоціації БТІ Дмитро Павленко. У нього потрапляють дані про угоди, які були проведені після 1 січня 2013 року. Деякі українці самостійно приносили документи в реєстраційну службу і вносили інформацію про своє майно в електронну базу даних.

«Паперові реєстри БТІ ніхто не переводить в електронну форму», — говорить Павленко. Це на руку споживачам. Підставою для сплати податку на нерухомість може бути тільки лист-повідомлення від органів ДФС, зазначає Марія Швець.

поділитись в соцмережах