Як діяти у разі відмови у субсидії

78081_w_700Якщо ви подали усі необхідні документи на оформлення субсидії, але з певних причини отримали відмову, варто знайти альтернативні методи заощадження коштів на комунальних тарифах.

 

Енергоаудитор, менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк розповів, що допоможе українцям заощаджувати.

1) Встановлення лічильників: дізнайтеся скільки тепла споживає цілий будинок та поцікавтеся про технічну можливість встановлення приладу, адже у багатьох квартирах це неможливо.

«З однотрубної вертикальної системою опалення з подачею знизу або зверху жодна компанія-постачальник не погодиться встановити лічильник», – зазначає експерт.

2) Індивідуальний тепловий пункт, система регулювання споживання тепла: повинні бути регулятори, які залежать від погодних умов, балансувальні клапани на стояки, терморегулятори на батареях в квартирах. Наприклад, на 100 квартир така система обійдеться в 300 тисяч гривень, по 3 тисячі гривень на кожну родину відповідно.

3) Енергоуадит: у цьому випадку вам не обійтися без допомоги фахівця, адже тільки він порадить, якими способами краще утеплити будинок.

«Непоодинокі випадки, коли висотні будівлі утеплюються тонким пінопластом з порушенням технології монтажу, який на висоті від дощу і вітру відвалюється. Або коли утеплюється кілька квартир замість того, щоб, наприклад, встановити в під’їзді енергозберігаючі вікна або встановити індивідуальний тепловий пункт, що як інвестиція принесе набагато більше ефекту по економії енергії і грошей мешканців «, – додав Свистюк.

4) Комплексне утеплення житла: замініть вікна та двері, утепліть стіни та шви. Це обійдеться дорого, але дасть результат.

«Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати по місяцях. З ростом тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об’єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміну вікон, модернізацію», – розповіла експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Анна Шумейко.

джерело

поділитись в соцмережах