За перше півріччя заборгованість закарпатців за газ зросла у 2,3 рази

364879690З початку 2017 року заборгованість за природний газ, спожитий населенням Закарпатської області, зросла у 2,3 рази, і на 1 липня 2017 року становить 1,4 млрд. грн.

В цей же час з держбюджету непрофінансовано пільги та субсидії на суму майже 760 млн грн.

Для порівняння: заборгованість за газ, спожитий населенням краю за аналогічний період минулого року, становила 831,2 млн. грн при непрофінансованих державою пільгах і субсидіях у 602,06 млн. грн.

Впродовж першого півріччя 2017 року в області понад 1,2 тисячі побутових споживачів, загальна сума боргу яких становить 11,6 млн. грн, від’єднані від газопостачання. Станом на липень поточного року попереджено про можливе припинення газопостачання понад 10,9 тисячі споживачів та більш ніж 440 справ передано для стягнення заборгованності в судовому порядку, повідомляє прес-служба ТОВ «Закарпатгаз Збут».

Варто зазначити: з 1 травня 2017 року в Україні почав діяти новий механізм нарахування субсидій. Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Постанови № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Зокрема, у випадку наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг відповідно до діючого законодавства субсидія громадянам не перепризначається, а також за поданням підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, може бути призупинена до її погашення. Інформацію про заборгованість споживачів, які отримують субсидію, ТОВ «Закарпатгаз Збут» щомісячно надаватиме до управлінь соціального захисту.

поділитись в соцмережах