«Забирайтесь звідси»: поляки мало не повбивали українців на цвинтарі

Українці у Польщі просять покарати винних у спробі нападу на учасників табору товариства «Магурич», які відновлювали старе греко-католицьке кладовище у селі Стара Гута Підкарпатського воєводства.

Спроба нападу на табір трапилась у ніч на 29 квітня в селі Стара Гута (гміна Нароль Любачівського повіту Підкарпатського воєводства).

Нападники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, та погрожували його учасникам, повідомила волонтерка та викладачка д-р Ольга Соляр.

Крім іншого, викрикували: „Wyp…ać na Ukrainę» (вульгарно – „Забирайтесь в Україну»), звинувачували учасників табору у відновленні могил УПА.

На виклик приїхала поліція з Нароля. Затримали 5 осіб, усі були нетверезі.

Об’єднання українців у Польщі (ОУП) виступило з заявою, в якій висловлює надію на те, що нападників на членів табору «Магурич» буде покарано відповідно до чинного законодавства.

„Напад на табір товариства «Магурич» у селі Стара Гута вважаємо наслідком проявів ворожості та агресії до всього, що українське, які застосовують середовища крайніх правих. А також це є наслідком недостатньої реакції органів державної влади Республіки Польща на аналогічні випадки, що відбулися в Польщі за останні роки», – йдеться в заяві організації.

ОУП повідомляє, що цього року 3 червня в Перемишлі відбудеться (як і щороку) Пикулицька церковна хода. З огляду на випадки агресії щодо українців та їхніх заходів, є побоювання, що під час цієї події плануються нові провокації, зазначено в заяві.

Варто відзначити, що в місті Вроцлав (Польща) невідомі побили громадянина України. Чоловік зайшов у трамвай, де на нього накинулися двоє поляків.

«Двоє чоловіків напали на українця в трамваї № 31 у Вроцлаві … Вони побили його, а потім зникли», — повідомили в Центрі. Побиття супроводжувалося лайкою. Моніторинговий центр розшукує свідків події. Поліція також розшукує нападників.

Крім того варто додати, що віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький заявив, що деякі висловлювання українського уряду в черговий раз знизили рівень довіри Польщі. Хоча здавалося б, куди далі.

«Є проблема, коли слова української сторони абсолютно не відповідають дійсності, в результаті; існує проблема відсутності довіри до українського партнера», — сказав він.

Також польський політик прокоментував свіжу публікацію глави українського МЗС Павла Клімкіна на тему стосунків Польщі та України.

«Я готовий взяти на себе відповідальність за відновлення наших відносин до нормального стану і стандартів цивілізованого європейського діалогу», — йдеться в статті. Крім того, він додав, що: «нещодавно прийнятий у Варшаві оновлений закон про Інститут національної пам’яті — це приклад одностороннього, чорно-білого погляду на історію».

Ярослав Степанов

поділитись в соцмережах