Закарпаття – серед 8 областей, де найбільше розгулявся небезпечний для життя збудник

Згідно зі статистикою фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ України, саме зараз зафіксували найбільшу кількість хворих за період епідемії на кір.

Зокрема, за 16-й тиждень цього року на кір захворіли 1070 людей, серед них 507 дорослих і 563 дитини, пише Експрес.

«Це найбільша кількість нових випадків захворювання, зафіксованих за тиждень, з початку спалаху кору з 2017 року», — констатували медики.

Стрімке зростання кількості захворювань за останній тиждень пов’язане з груповими спалахами у Волинській, Львівській, Закарпатській, Чернігівській, Київській областях. Також значно зросла кількість зареєстрованих випадків у Вінницькій, Кіровоградській, Харківській областях та в Києві.

При тім фахівці нагадали, що усього впродовж 16-ти тижнів 2018 року на кір захворіли 11 720 людей (4 564 дорослих і 7 156 дітей). З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей і двоє дорослих…

Зважаючи на негативну тенденцію, оперативний штаб МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору в країні прийняв рішення про розширення заходів посиленої імунізації на усі групи дітей віком до 18 років. Раніше заходи посиленої імунізації поширювались тільки на дітей до 9 років.

Також Міністерство охорони здоров’я вивчає можливість проведення імунізації дорослих. Спеціалісти МОЗ запевняють, мовляв, вакцинами країна забезпечена, мова про єдиний шлях збереження здоров’я від небезпечного збудника.

Нагадування для батьків: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК, слід звернутись до медичного закладу для отримання безплатного щеплення. Завдяки щепленню проти кору в організмі формується доволі тривала імунна пам’ять. Тому саме такої кількості щеплень достатньо, аби людина отримала захист.

«Не можна недооцінювати небезпечність вірусу, який провокує розвиток кору. Взяти бодай дані статистики: зі ста людей, які не мають щеплення проти цієї хвороби і ніколи на неї не слабували, при зустрічі з вірусом хворіє 99 осіб. А заразитись можна навіть, не маючи контакту з хворим, бо вірус зберігається в умовах приміщення, переміщається вентиляційними шляхами і передається повітряно-крапельним шляхом, — пояснює для Експрес-онлайн лікар-інфекціоніст Аркадій Мітлощук. — Що найгірше, цей збудник накопичується в клітинах організму, де і розмножується».

Медики попереджають, спершу хвороба нагадує застуду чи навіть алергію, адже розвивається нежить та кашель, при ураженні очей — кон’юнктивіт, сльозотечіння, світлобоязнь. Через процес інтоксикації у хворого підвищується температура тіла до 39-40 градусів, з’являється відчуття ломоти в тілі, головний біль.

Але вірус рухається далі, до клітин епітелію (тому на шкірі утворюються бляшки — це місця розмноження вірусу) і прямує до центральної нервової системи, продовжуючи уражати внутрішні органи. В результаті розвиваються важкі ускладнення.

«За даними статистики, один з тисячі не щеплених хворих помирає, в одного з тисячі розвивається енцефаліт (ураження нервової системи), — констатував для Експрес-онлайн Федір Лапій, головний позаштатний імунолог столиці. — А під час попереднього спалаху в Україні (2011-2012 роки) в 11 % випадків розвинулась пневмонія, у 4 % випадків — енцефаліт. Більше того, кір може стати причиною смерті»…

Єдиним захистом, попереджають фахівці, є щеплення, завдяки чому в організмі починають утворюватись антитіла й розвивається імунітет. Тож навіть якщо особа, яка пройшла вакцинацію, захворіла на кір (а жодне щеплення не рятує від збудника на 100%), перебіг недуги буде легким, важкі ускладнення не розвинуться.

Саме завдяки вакцинації можна отримати так званий колективний імунітет. А при недотриманні календаря щеплень інфекція відновлює активність, кількість хворих зростає, збільшується кількість важких перебігів та смертельних наслідків.

поділитись в соцмережах