Михайло чурило
Михайло чурило

Цими днями громадськість міста сколихнула звістка про зведення літньої тераси просто на пішоходній зоні в історичній частині Ужгорода, а саме на вулиці Корзо.

Сьогодні зранку, 4 липня, небайдужі ужгородці зібралися перед міською радою, аби висловити протест, а також підписати колективне звернення.

Перед цим на своїй сторінці у ФБ заступник міського голови Іштван Цап повідомив, що “суб’єкт господарювання у передбаченому законом порядку звернувся і отримав дозвіл на встановлення літнього майданчика. Сьогодні там почалися монтажні роботи. По їх завершенню буде дано чітку оцінку відповідності заявленим намірам та наданому дозволу. У разі виявлення порушення або відхилення буде прийнято чітке і однозначне рішення про демонтаж. Важливим критерієм при прийнятті остаточного рішення буде і рівень легітимізації ужгородцями зазначеного літнього майданчика” .

Окрім того, стало відомо, що поступила ініціатива депутатів щодо скликання позачергової сесії по розгляду питання щодо літнього майданчика на вул. Корзо.

За коментарем наше видання звернулося до депутата Ужгородської міськради Михайла Чурила.

– Звісно, практика встановлення літніх терас у Європі існує давно. І ми, як місто, що прагне стати європейським, не повинні відповлятися від передового і перевіреного часом досвіду. Але у той же час існує ряд чинників, котрі також не можемо проігнорувати. По-перше, місту потрібна загальна і єдина концепція розвитку історичного центру із чітко приписаними обов”язками власників кафе і крамниць та їхньою відповідальністю. По-друге, якщо громадськість виступає проти, то про ніяку легітимізацію закладу мови не може бути.  Якщо діяти разом – краса історичного центру Ужгорода буде збережена.

поділитись в соцмережах